Dni Dulcissimiańskie, organizowane w Raciborzu na cześć służebnicy Bożej s. Dulcissimy Hoffmann, po raz drugi, odbędą się od 19 do 21 maja.
W piątkowy wieczór (19 maja) o 19.30 zaplanowane jest czuwanie modlitewne w kościele św. Apostołów Mateusza i Macieja w Raciborzu-Brzeziu.
W sobotę o 9.00 w kościele św. Mikołaja w Raciborzu sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem bp. Waldemara Musioła. Natomiast o 10.30 w Domu Kultury "Strzecha" (ul. Londzina 38) rozpocznie się sympozjum pt. "Dulcissima - marianka z Brzezia".
- 10.45 - "Charyzmat założyciela Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej sługi Bożego ks. Jana Schneidera - s. dr Elżbieta Cińcio SMI.
- 11.15 - "Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej w czasach s.M. Dulcissimy Hoffmann SMI" - matka generalna s. dr M. Sybilla Kołtan SMI.
- 11.45 - "Droga powołania Leny" - ks. dr hab. Henryk Olszar, prof. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
- 12.45 - "Klasztory SMI na drodze powołania s.M. Dulcissimy Hoffmann SMI" - s.M. Małgorzata Cur SMI.
- 13.15 - "Początki Brzezia nad Odrą w 800. rocznicę pierwszej źródłowej wzmianki o osadzie" - Grzegorz Wawoczny.
Sympozjum zakończy panel dyskusyjny.
W niedzielę (21 maja) o 12.00 w kościele św. Apostołów Mateusza i Macieja w Raciborzu-Brzeziu rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem bp. Grzegorza Olszewskiego z archidiecezji katowickiej. Homilię wygłosi bp. Jacek Kiciński CMF z diecezji wrocławskiej, przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.
Od 13.30 zaplanowany jest piknik rodzinny na boisku przy Szkole Podstawowej nr 3 w Raciborzu-Brzeziu. Będzie można usłyszeć pieśni maryjne w wykonaniu zespołów ludowych z Raciborza i okolic.









