Nowy numer 21/2023 Archiwum

Konkurs Caritas rozstrzygnięty

Kolejne pomysły parafialnych i szkolnych kół na wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży będą realizowane.

Konkurs Caritas rozstrzygnięty   W ubiegłym roku PZC z parafii św. Mikołaja w Zakrzowie zorganizował dla dzieci i młodzieży wyjazd do Krakowa i Wieliczki. Archiwum parafialne

To już 9. edycja konkursu na Wyobraźnię Miłosierdzia. Do opolskiej centrali Caritas wpłynęła rekordowa liczba wniosków nadesłanych przez Parafialne Zespoły i Szkolne Koła Caritas - 48. Wszystkie zostały rozpatrzone i 12 maja zaakceptowane.

Większość to propozycje wyjazdów - integracyjnych dla różnych grup parafialnych bądź rodzin, wycieczki i pielgrzymki, imprezy plenerowe, ale także uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie czy np. remont parafialnej salki dla ministrantów i młodzieży. W sumie projekty opiewają na ponad 660 tys. zł, z czego kwota dofinansowania, pochodząca z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przekracza 227 tys. zł.

- Oddajemy inicjatywę pisania projektów w ręce wolontariuszy PZC i SKC, bo oni będąc w swoich środowiskach najlepiej znają potrzeby ludzi. Te projekty są trafne, celne i aktywizują wolontariuszy. Choć są zwykle czaso- i pracochłonnne, niosą pomoc i niwelują deficyty, które występują w danym miejscu. To najlepiej, najefektywniej wydane pieniądze - przyznaje ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej. Docenia też zaangażowanie i pomysłowość wolontariuszy w organizację różnych aktywności zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i całych społeczności parafialnych.

Z tegorocznych projektów skorzysta prawie 3,5 tys. uczestników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast