Nowy numer 38/2023 Archiwum

W Komprachcicach po raz 25. odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej

Jak zwykle pod hasłem: "Dobrze jest śpiewać naszemu Panu". Zgłoszenia przyjmowane są do 19 września.

W Komprachcicach w sobotę 7 października odbędzie się jubileuszowy XXV Przegląd Piosenki Religijnej „Dobrze jest śpiewać naszemu Panu” organizowany przez tamtejszy Samorządowy Ośrodek Kultury.

- Przegląd poza oczywistymi wartościami kulturalnymi - promowaniem kultury wspólnego muzykowania, rozwijaniem wrażliwości muzycznej i literackiej oraz propagowanie kultury regionu opolskiego – cechuje się istotnym wkładem w rozwój duchowości, wiary i chrześcijańskiej wrażliwości – podkreśla Renata Gliniorz, dyrektor SOK w Komprachcicach.

Tegoroczny Przegląd ze względu na jubileusz będzie wyjątkowy. Przyznane będzie specjalne wyróżnienie – Grand Prix, a impreza zakończy się uroczystą galą, po której wystąpi gość specjalny – Beata Bednarz, znana wokalistka jazzowa i gospel, wykładowczyni Akademii Muzycznej w Katowicach. Wstęp na koncert jest wolny.

Komprachcicki przegląd jak zwykle będzie miał charakter konkursu. Wezmą w nim udział soliści w trzech kategoriach wiekowych (do 11 roku życia, od 12 do 16 lat i powyżej 16 lat) oraz zespoły. Do finału zakwalifikowanych zostanie 40 wykonawców. Zgłoszenia (z nagraniem audio-wideo) przyjmowane są do 19 września.

Regulamin i zgłoszenia (do 19 września) TUTAJ

"Gość Opolski" jest patronem medialnym wydarzenia.

W Komprachcicach po raz 25. odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast