Nowy numer 38/2023 Archiwum

15-lecie Drogi św. Jakuba na Opolszczyźnie

Caminowicze zapraszają 9 września na jubileuszowe obchody do Skorogoszczy.

Uroczystość jubileuszowa z okazji 15-lecia Drogi św. Jakuba na Opolszczyźnie odbędzie się w najbliższą sobotę 9 września. O godz. 16 w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy rozpocznie się Msza św. z udziałem bp. Pawła Stobrawy.

- Już 15 lat upłynęło od chwili, gdy w naszym opolskim województwie i w naszym życiu pojawiła się Droga św. Jakuba. Ten czas należałoby podsumować i odpowiednio uczcić. Z tej okazji, w imieniu komitetu organizacyjnego, serdecznie zapraszamy caminowych sympatyków na imprezę pn. "Integracja wielokulturowa na opolskiej Drodze św. Jakuba" - zachęca organizator Helmut Starosta ze Stowarzyszenia "Pielgrzymi Opolscy". - Droga św. Jakuba służy poznawaniu ludzi, narodów, kultur, języków i tradycji. Przyczynia się do szerzenia łączących pielgrzymów uniwersalnych wartości, takich jak solidarność i tolerancja z poszanowaniem różnorodności - dodaje.

Po Eucharystii od godz. 18 obchody będą kontynuowane w Opolu-Borkach (przy dawnej Szkole Podstawowej, ul. Pelargonii 12). Oficjalna część rozpocznie się odśpiewaniem pieśni pielgrzymów "Utreia", po niej będą występy artystyczne, biesiadowanie i zabawa z zespołem Transfer.

Tam będzie można kupić kronikę 15-lecia obecności Drogi św. Jakuba na Opolszczyźnie, w której ks. Norbert Widok podsumował działalność Stowarzyszenia "Pielgrzymi Opolscy", a także skosztować potraw regionalnych.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym marszałka województwa opolskiego i przy wsparciu samorządu województwa opolskiego.

15-lecie Drogi św. Jakuba na Opolszczyźnie   Materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast