Nowy numer 38/2023 Archiwum

Tajemnice wiary na płótnie

Wernisaż młodego, zdolnego artysty z Trawników odbędzie się już w piątek 8 września na zamku w Głogówku.

W dawnej kaplicy zamkowej Oppersdorffów w Głogówku zaprezentuje swoje prace Adrian Rum, pochodzący z Trawników (parafia Gościęcin).

Artysta, choć młody, malarstwem, zwłaszcza tematyką maryjną, fascynuje się od dziecka. Obecnie ukończył III rok edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu. W czerwcu wystawę jego obrazów można było podziwiać w katedrze kaliskiej, a w lipcu bronił pracę dyplomową, której częścią były także trzy jego samodzielne dzieła.

Wystawa prezentowana w Głogówku nosi tytuł "Mysterium fidei" (Tajemnica wiary) - kolejne obrazy koncentrują się na misterium wcielenia i odkupienia, które swoje uobecnienie znajdują w największej tajemnicy naszej wiary, czyli ofierze Mszy Świętej.

Sam artysta, zapraszając na wernisaż, cieszy się bardzo z miejsca, w którym będą pokazywana jego prace. - Miejsce jest wyjątkowe - pałac od niedawna zaczyna wracać do życia, sama kaplica dopiero czeka z utęsknieniem na renowację. Wystawa w tej przestrzeni będzie wyjątkowa poprzez zestawienie dawnych, częściowo już zniszczonych, zabytkowych fresków Sebastiniego z nowymi dziełami mojego autorstwa - zachęca.

Wernisaż odbędzie się 8 września o godz. 17.00. Wydarzenie uświetnią występy muzyczne w wykonaniu Martyny Larysz, Zuzanny Imiołek i Dominiki Barnert. - Na koniec zaplanowany jest drobny poczęstunek i możliwość wypicia herbaty z rumem z Rumem - uśmiecha się artysta.

Samą wystawę można będzie oglądać do 22 września.

Tajemnice wiary na płótnie   Materiały organizatora
« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast