Nowy numer 38/2023 Archiwum

Już niebawem obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego

Podajemy pełny program Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego na Górze Świętej Anny.

To najliczniejsze obchody kalwaryjskie na Górze Świętej Anny w ciągu roku. Uczestniczą w nich dziesiątki tysięcy wiernych z całego Śląska, a nawet z innych regionów Polski.

Pierwsze nabożeństwa w ramach Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego odbędą się już jutro – w środę 13 września. O godz. 18 z bazyliki św. Anny Samotrzeciej wyruszy procesja do Kaplicy Trzeciego Upadku i tam o godz. 18.30 odprawiona będzie Msza św. (o błogosławieństwo i dobrą pogodę).

W czwartek (14 września) w bazylice o godz. 18 Msza św. na rozpoczęcie odpustu, a o godz. 20 (także w bazylice) – koronka do św. Anny.

W piątek (15 września) o godz. 17.30 w bazylice rozpocznie się procesja z Najświętszym Sakramentem, która przejdzie do kościoła Krzyża Świętego na annogórskiej kalwarii. Tam o godz. 18 Nieszpory, a o godz. 19 – Msza św. O godz. 20 w bazylice nabożeństwo, które poprowadzą Dominika i Janusz Żyłka z o. Cherubinem Żyłką OFM.

W sobotę 16 września o godz. 6.45 w grocie lurdzkiej rozpoczną się Godzinki do św. Anny, a o godz. 7.30 Msza św. rozpoczynająca wielogodzinne obchody kalwaryjskie. O godz. 19 w grocie lurdzkiej nabożeństwo ze świecami.

W niedzielę 17 września o godz. 6.30 w kościele Krzyża Świętego Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a o godz. 7 rozpoczęcie obchodów Dróżek Maryjnych. O godz. 10.30 w grocie lurdzkiej suma odpustowa zakończy tegoroczne obchody odpustu ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.

Już niebawem obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast