Nowy numer 49/2023 Archiwum

Czas na listy do świętej Tereski

W ostatnią sobotę września w Strzelcach Opolskich odbędzie się doroczny Wieczór św. Tereski od Dzieciątka Jezus.

Już po raz ósmy siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw zapraszają na Wieczór św. Tereski od Dzieciątka Jezus. Odbędzie się w sobotę 30 września - a więc w wigilię liturgicznego wspomnienie świętej z Lisieux, które przypada 1 października - w kościele św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich. Rozpoczęcie o 19.00. W planie m.in. konferencja o duchowości św. Teresy od Dzieciątka Jezus, świadectwa o otrzymanych łaskach, uwielbienie i pisanie listu.

Podobne wieczory odbywają się na 5 kontynentach, a w wielu miejscach nazywane są "wieczorami płatków róż". To modlitewne spotkania, które zrodziły się z duchowej intuicji jednego z braci ze Wspólnoty Błogosławieństw.

- Św. Teresa obiecała, że będzie zsyłać deszcz łask na ziemię, że będzie Bogu przedstawiała prośby ludzi. Nasz brat powiedział, że bierze Treskę za słowo, że będzie wierna swojej obietnicy. Zorganizował wieczór, którego uczestnicy pisali listy do św. Tereski - opowiadała s. Faustyna podczas jednego z wieczorów.

- Spójrzcie w tej oczy - zachęcała wtedy s. Miriam, wskazując na zdjęcie św. Tereski. - Ona ma wielką wiarę, że Pan Bóg może wysłuchać każdego z nas - zapewniała.

Uczestnicy dorocznych modlitewnych spotkań przez wstawiennictwo św. Tereski proszą Boga o konkretne łaski, które zapisują w listach. Listy nie są przez nikogo czytane. Prośby w nich zawarte są zanoszone do Boga w kaplicy strzeleckiego domu sióstr ze Wspólnoty Błogosławieństw, a po roku odsyłane do ich autorów.

Dlatego na modlitewne spotkanie należy przynieść ze sobą długopis, kopertę ze znaczkiem pocztowym i kartki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy