Nowy numer 48/2023 Archiwum

Sylwestrowy czas ze wspólnotą z Taizé

Ekipa Ławki szykuje wspólny wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w Lublanie. Trwają zapisy.

Od 28 grudnia do 1 stycznia wspólnota braci z Taizé zaprasza na Europejskie Spotkanie Młodych w Lublanie, stolicy Słowenii.

- Chcemy tam wspólnie pojechać. Mogą to być wyjątkowe i niezapomniane dni, w czasie których będziemy mieszkać u rodzin, które chcą nas przyjąć i opowiedzieć o swoim kraju, kulturze i wierze. Co roku wielu młodych z całego świata wybiera taką formę pożegnania Starego i przywitania Nowego Roku. Wspólna modlitwa, cisza, śpiew, osobista refleksja i wymiana myśli tworzą przestrzeń spotkania z Bogiem, który uspokaja i koi nasze serca - zapowiada ekipa Ławki.

- Jest to czas pewnego wyzwania, opuszczamy swoje domy, otoczenie które dobrze znamy, ludzi i zgadzamy się na to aby zamieszkać na kilka dni u osób, które spotykamy po raz pierwszy w swoim życiu. Z odrobiną otwartości i zaufania, mogą powstać relacje, które przetrwają na wiele tygodni, miesięcy czy nawet lat po spotkaniu - opowiadają, zapraszając na wspólny wyjazd młodych od 18. do 30. roku życia.

Zapisy trwają do 27 listopada. A szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Duszpasterstwa Młodych Diecezji Opolskiej Ławka - TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy