Nowy Numer 16/2024 Archiwum

W pierwszy czwartek miesiąca wspólnota seminaryjna zaprasza do modlitwy o nowe powołania kapłańskie

- Kierujemy się nadzieją, że jeśli zgodnie prosić będziemy, to w naszym seminarium będzie wielu młodych ludzi chętnych pójść za Panem Jezusem i w przyszłości być kapłanami - mówi ks. Robert Sadlak.

W kościele seminaryjnym w Opolu w czwartek 1 lutego o 19.00 zaplanowana jest adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 19.45 rozpocznie się Msza św. w intencji nowych powołań.

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspólnie z nami się modlić. Kwestia powołań do kapłaństwa jest dzisiaj niesłychanie ważna. Nasze seminarium coraz bardziej pustoszeje, obecnie mamy 20 kleryków. Dlatego tak ważne jest wołanie do Pana i wiara w to, że to rzeczywiście On wzbudza powołania, a nasza modlitwa ma na to wielki wpływ. Ja głęboko w to wierzę - w rozmowie z "Gościem" mówi ks. Robert Sadlak, wicerektor Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.

- Kierujemy się nadzieją, że jeśli zgodnie prosić będziemy, to w naszym seminarium będzie wielu młodych ludzi chętnych pójść za Panem Jezusem i w przyszłości być kapłanami - podkreśla ks. Sadlak.

W najbliższy czwartek Mszy św. będzie przewodniczył o. prof. Marek Fiałkowski z KUL-u.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy