Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Wielkopostny Dzień Skupienia dla muzyków kościelnych

Już w najbliższą sobotę 24 lutego spotkają się w Starych Budkowicach.

Wielkopostny Dzień Skupienia dla muzyków kościelnych   Tak jak w ubiegłym roku dzień skupienia będzie miał miejsce w Starych Budkowicach. Archiwum prywatne

Diecezjalny duszpasterz muzyków kościelnych, ks. Piotr Kierpal, zaprasza organistów, chórzystów i dyrygentów zespołów muzycznych posługujących w parafiach diecezji opolskiej na Wielkopostny Dzień Skupienia. Odbędzie się on w sobotę 24 lutego w parafii św. Rocha w Starych Budkowicach. Rozpoczęcie o godz. 9.30, zakończenie ok. 13.30.

Zgłosić się można za pośrednictwem internetowego formularza: https://forms.gle/caZv6asdWxxTyZ2aA .

- W programie będzie śpiewana jutrznia, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi, Msza św., wspólny śpiew, przerwa (ciepły posiłek, kawa, herbata, słodkie przekąski). Gościem specjalnym spotkania będzie dr Mariusz Pucia, który wygłosi wykład na temat: „Śpiewy religijne w drukach użytkowych a żywa tradycja” - wymienia ks. Piotr Kierpal, diecezjalny duszpasterz muzyków kościelnych. To on będzie przewodniczył Mszy św. i wygłosi słowo Boże.

Tegoroczny gość - dr Mariusz Pucia jest klarnecistą, etnomuzykologiem, specjalizuje się w szeroko rozumianej tematyce kultury muzycznej Śląska. Ukończył PSM II st. w Opolu i muzykologię na KUL, jest adiunktem na Uniwersytecie Opolskim. Laureat wyróżnienia w konkursie „Folkowy fonogram roku 2009”, współautor projektów badawczych i popularyzatorskich, jak wystawa „Śląscy Teksańczycy wczoraj i dziś”. Uczy, ale także koncertuje w różnych składach jako instrumentalista oraz w ramach kameralnego zespołu wokalnego www.adnovem.pl, którego jest założycielem i dyrygentem.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy