Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Gniew - siła niszcząca czy budująca?

Duszpasterstwo Rodzin Rejonu Nyskiego zaprasza kobiety na warsztaty pracy z ciałem.

Warsztaty pracy z ciałem pt. "Gniew, siła niszcząca czy budująca?" potrwają od 5 do 7 kwietnia w budynku ZAZ w Nysie (ul. Grodkowska 57). Poprowadzi je Danuta Dybowska, psychoterapeuta DMT (terapia ruchem i tańcem), doradca psychologiczny oraz certyfikowany Provider metody TRE®️ (ćwiczenia polegające na uwalnianiu napięć z ciała). Pani Danuta od wielu lat pracuje z kobietami, które doświadczyły przemocy, zaniedbania, różnego rodzaju strat, z osobami, które potrzebują poznać i zaakceptować swoje ciało, wyrazić emocje.

- Wydarzenie obywa się pod patronatem Duszpasterstwa Rodzin Rejonu Nyskiego. Współorganizatorkami wydarzenia są specjalistki zaangażowane w nasze duszpasterstwo - informuje ks. Tomasz Gajda, duszpasterz rodzin rejonu nyskiego.

Zajęcia odbędą się w piątek wieczorem, w sobotę od 9.30 do 16.00 oraz w niedzielę od 9.30 do 13.00. Grupa będzie liczyła maksymalnie 20 uczestniczek. Trzeba zabrać ze sobą karimatę i wygodny strój sportowy.

- Tłumiony gniew potrafi ujawnić się w sposób niekontrolowany z dużą siłą i agresją w sytuacjach niepożądanych dla nas. Jak radzić sobie z tym pojawiającym się uczuciem i wykorzystać jego siłę tak, by nie niszczyła kontaktów i nie wywoływała poczucia winy, ale pomagała w budowaniu dobrych relacji i więzi oraz wspomagała poczucie wartości siebie i innych? - tak warsztat zapowiadają organizatorzy.

Warsztaty pomogą zrozumieć znaczenie i rolę pojawiającego się uczucia gniewu, rozpoznawać siłę gniewu, by wykorzystać ją do ochrony własnych granic bez atakowania innych osób, a także nauczą techniki konstruktywnego ujawniania gniewu.

Do udziału w zajęciach zaproszone są kobiety, które chcą rozwijać się w swojej świadomości siebie, w budowaniu dobrych więzi z innymi, które szukają rozwiązań zaistniałych trudności w relacjach międzyosobowych. Zaproszone są również osoby współuzależnione i Dorosłe Dzieci Alkoholików, Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych, które pragną zrobić następny krok w swoim rozwoju.

Szczegółowe informacje o kosztach i zapisach na stronie duszpasterstwa - TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy