Nowy numer 20/2024 Archiwum

Biskup opolski zaprasza do modlitwy o powołania

- Bardzo was proszę, aby przez najbliższy miesiąc, począwszy od dzisiejszej niedzieli aż do Święta Chrystusa Najwyższego Kapłana w sposób szczególny modlić się o nowe powołania do służby Bożej - prosi bp Andrzej Czaja.

Czwarta Niedziela Wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, przeżywana jest jako Światowy Dzień Modlitwy o Powołania i jednocześnie rozpoczyna 61. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, któremu towarzyszy motto: "Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn".

Z tej okazji biskup Andrzej Czaja przypomina diecezjanom, że Chrystus, który mówi o sobie, że jest Dobrym Pasterzem, swoją misję sprawuje przez tych, których powołał i obdarzył sakramentem kapłaństwa, aby prowadzili i umacniali powierzony sobie lud.

- Niestety, wielką troską napawa fakt, że coraz mniej jest tych, którzy zdecydowali się odpowiedzieć na to wezwanie Chrystusa. Obecnie w naszym Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu przygotowuje się do kapłaństwa zaledwie 19 kleryków dla dwóch diecezji: gliwickiej i opolskiej - informuje bp Czaja.

- Dlatego bardzo was proszę, aby przez najbliższy miesiąc, począwszy od dzisiejszej niedzieli aż do Święta Chrystusa Najwyższego Kapłana, które w tym roku przypada 23 maja, w sposób szczególny modlić się w naszych parafiach, domach zakonnych, wspólnotach modlitewnych, ale również w naszych rodzinach i w osobistej modlitwie o nowe powołania do służby Bożej - prosi biskup opolski.

Podpowiada też drugą intencję. - Módlmy się również za tych, którzy już na powołanie odpowiedzieli i formują się w naszym seminarium czy też w domach formacji zakonnej. Prośmy, aby nie upadli na duchu, ale wsłuchując się w Bożego Ducha, rozwijali się na miarę powołania, które otrzymali od Chrystusa, Dobrego Pasterza - podkreśla bp Andrzej Czaja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy