Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Abp Alfons Nossol

Emerytowany Biskup Opolski. Profesor doktor hab. teologii. Doktor honoris causa Uniwersytetów w Bambergu, Münster, Mainz, Opolu, Ołomuńcu, Warszawie (CHAT).

Urodzony 8 sierpnia 1932 w Brożcu (diecezja opolska), wyświęcony na kapłana w Opolu 23 czerwca 1957, mianowany biskupem opolskim 25 czerwca 1977, kanoniczne objęcie diecezji 4 sierpnia 1977, konsekracja biskupia i ingres do katedry opolskiej 17 sierpnia 1977, Arcybiskup ad personam 12 listopada 1999. 14 sierpnia 2009 Ojciec Święty przyjął jego rezygnację z urzędu Biskupa Opolskiego.
Ważniejsze stanowiska piastowane przez abp. Alfonsa Nossola przed przejściem na emeryturę: Członek Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan, członek Papieskich Komisji Mieszanych dla Dialogu Teologicznego pomiędzy Kościołem katolickim i prawosławnym oraz pomiędzy Kościołem katolickim i luterańskim, członek Rady Stałej Episkopatu Polski. Członek Rady Naukowej Episkopatu Polski. Przewodniczący Rady Episkopatu ds. Ekumenizmu.

Adres:
47-325 Kamień Śląski, ul. Parkowa 1B.
Telefon: 77 467 11 04
e-mail: bpordynariusz@diecezja.opole.pl

« 1 »

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma