Zapisane na później

Pobieranie listy

Grupa wsparcia dla osób skrzywdzonych w Kościele powstaje w Opolu

Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 28 maja.

Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

|

GOSC.PL

dodane 07.05.2024 12:10

Grupa wsparcia, która będzie bezpieczną przestrzenią dzielenia - bez oceniania, szufladkowania i nacisków - powstaje z myślą o osobach, które przez osobiste zranienia związane z Kościołem katolickim w Polsce utraciły wiarę albo zaczęły wątpić, dla których Kościół był domem, a dziś nie potrafią sobie znaleźć w nim miejsca, które nie doświadczają we wspólnotach kościelnych potrzebnego wsparcia i zrozumienia.

Grupę wsparcia poprowadzą psycholożka oraz duszpasterz osób skrzywdzonych w Kościele. By zgłosić chęć udziału w spotkaniach lub zadać pytanie dotyczące funkcjonowania grupy, należy wysłać e-mail na adres: grupawsparcia.opole@gmail.com. Informacji zwrotnej należy spodziewać się do 3 dni.

- Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach, które mają pomóc poradzić sobie z krzywdą doświadczoną w Kościele. Chcemy dać przestrzeń do wyrażenia swojego bólu i do doświadczenia dobroczynnego działania grupy. Tutaj będziesz mógł/mogła spotkać inne osoby, które mają podobne doświadczenie, oraz w bezpiecznej atmosferze wyrazić swoje uczucia. Chodzi o uwolnienie się od ciężaru trudnych uczuć i emocji, które - gdy są wyrażone - tracą na sile. Celem jest również to, by z czasem uczestnicy stali się wsparciem dla siebie nawzajem bez osób prowadzących - opisuje ks. Łukasz Knieć, duszpasterz osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym w diecezji opolskiej.

Spotkania zostały zaplanowane raz w miesiącu - we wtorki o 17.00. Potrwają od 2 do 3 godzin. Terminy w tym roku: 28 maja, 25 czerwca, 23 lipca, 24 września, 8 października, 12 listopada i 3 grudnia.

Grupa wsparcia będzie spotykała się w centrum Opola, w odległości 10 minut od Dworca Głównego. - Wybraliśmy miejsce neutralne i przytulne, byście mogli czuć się swobodnie. Będzie też anonimowe, tzn. nigdzie nie będzie napisane, jakie spotkanie odbywa się za zamkniętymi drzwiami - zapewniają prowadzący.

A są nimi:

Magdalena Król - psycholog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, psychoterapeuta w trakcie szkolenia z zakresu psychoterapii integratywnej na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Ponadto mediator, coach, trener programu Spadochron, trener warsztatu umiejętności psychospołecznych, praktyk zastępowania agresji. Aktualnie przyjmuje pacjentów w Poradni Zdrowia Psychicznego "Optima" w Opolu;

ks. Łukasz Knieć - duszpasterz osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym w diecezji opolskiej, kierownik duchowy, absolwent studium z zakresu profilaktyki przemocy seksualnej wobec dzieci i młodzieży.

1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..