W niedzielę zbiórka na budowę kościoła św. Jana Pawła II

- Prace przy budowie sukcesywnie posuwają się do przodu. W niedalekiej przyszłości planujemy położyć dach - informuje o. Damian Dybała OMI, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Opolu.

Zbiórka na ten cel zaplanowana jest w parafiach diecezji opolskiej w niedzielę 12 maja. - Dziękuję za dotychczasową duchową i materialną pomoc w budowie kościoła pw. św. Jana Pawła II w Opolu. Bez waszej wielkodusznej pomocy nie jesteśmy w stanie budowy naszej świątyni pomyślnie i w miarę szybko sfinalizować, a chcemy - i mamy nadzieję, że przy waszym wsparciu się to uda - zakończyć ją w przyszłym roku - podkreśla o. Damian Dybała OMI, proboszcz najmłodszej parafii w Opolu.

Parafia św. Jana Pawła II w Opolu, powierzona pieczy ojców ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, została erygowana 28 kwietnia 2019 r., w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niespełna miesiąc później w tymczasowej kaplicy już były sprawowane Msze św. i krok po kroku kształtowało się regularne duszpasterstwo. 30 maja 2021 r. wmurowany został kamień węgielny pod budowę kościoła, którego mury dziś są już zwieńczone konstrukcją dachu. - Prace przy budowie sukcesywnie posuwają się do przodu. W niedalekiej przyszłości planujemy położyć dach i na ten cel prosimy o wsparcie zbiórki - informuje o. Damian Dybała OMI, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Opolu.

Wcześniej został już wybudowany klasztor, w którym rozwija się duszpasterstwo parafialne. Odbywają się tam liczne spotkania: modlitewne, formacyjne i integracyjne. Więcej o życiu parafialnym w filmie przygotowanym przez Szymona Muszyńskiego:

Szczęście | Oblaci Opole 2024
T0pvN3
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..