U świętej Rity w Głębinowie

Uroczystości odpustowe w sanktuarium św. Rity w Głębinowie potrwają od 19 do 22 maja. Podajemy ich plan.

W diecezjalnym sanktuarium św. Rity w Głębinowie uroczystości odpustowe odbędą się w niedzielę 19 maja. Będzie to też pierwszy dzień Triduum ku czci św. Rity, które poprzedzi dzień jej liturgicznego wspomnienia.

W niedzielę o 9.30 i 11.00 w sanktuarium sprawowane będą Msze św. z nauką pt. "Św. Rita dobrym przykładem przeżywania rodzicielstwa".

Z kolei o 15.00 rozpocznie się nabożeństwo majowe i modlitewne czuwanie na placu przy sanktuarium. Tam też o 16.00 sprawowana będzie uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem bp. Jana Kopca.

Liturgia rozpocznie się procesją z relikwiami i figurą św. Rity. Natomiast na jej zakończenie zostaną błogosławione róże.

Ponadto w niedzielę od 12.00 będzie odbywał się jarmark "Od pszczół do róż" organizowany przez Lokalną Grupę Działania "Nyskie Księstwo Jezior i Gór".

W ramach Triduum ku czci św. Rity w poniedziałek i wtorek o 17.00 zaplanowane jest nabożeństwo majowe oraz powierzanie modlitewnych intencji przez wstawiennictwo św. Rity, o 18.00 Msza św. z nauką.

W poniedziałek głoszona będzie nauka nt. "Święta Rita dobrym przykładem dla przeżywania małżeństwa", a we wtorek nt. "Święta Rita dobrym przykładem dla przeżywania wdowieństwa i straty".

W środę 22 maja, w uroczystość św. Rity, o 16.00 rozpocznie się nabożeństwo majowe, o 16.30 - adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 18.00 - nabożeństwo ku czci św. Rity z polecaniem intencji modlitewnych. Zwieńczeniem uroczystości będzie Msza św., której o 19.00 będzie przewodniczył bp Rudolf Pierskała. Na jej zakończenie zaplanowany jest obrzęd błogosławieństwa róż.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..