Koncert Uwielbienia w nowej formule

Wielu diecezjan nie wyobraża sobie uroczystości Bożego Ciała bez wieczornego uwielbienia. Gdzie w tym roku odbędzie się wspólna modlitwa?

Koncert Uwielbienia to nie tylko muzyczna uczta, ale przede wszystkim okazja, by wspólnie z innymi wyśpiewać Bogu miłość oraz włączyć się w modlitwę za młode pokolenie, którą w czerwcu 2010 r., podczas pierwszego Koncertu Uwielbienia, zainaugurował bp Andrzej Czaja.

- W uroczystość Bożego Ciała, 30 maja, zapraszam wszystkich na Koncert Uwielbienia. Stanowi on szczególną formę modlitwy za młode pokolenie, a od tego roku będzie miał nieco inną formułę. Nie zaplanowano jednego centralnego wydarzenia, lecz odbędzie się ono w kilku wybranych kościołach naszej diecezji - zapowiada bp Czaja.

W Opolu wspólna modlitwa uwielbienia i dziękczynienia popłynie w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej. W tym modlitewnym spotkaniu weźmie udział biskup opolski Andrzej Czaja. Rozpoczęcie o 19.00.

Uwielbienie w Opolu przygotowuje Wspólnota Dawid wraz ks. Mateuszem Buczmą, diecezjalnym koordynatorem wspólnot i ruchów katolickich oraz odpowiedzialnym za nową ewangelizację. To właśnie ta ekipa w 2022 i 2023 r. zorganizowała Koncerty Uwielbienia, które w wieczór uroczystości Bożego Ciała odbywały się w grocie lurdzkiej na Górze św. Anny.

Koncert Uwielbienia odbędzie się także w parafii św. Tomasza Apostoła w Kietrzu. Wspólne uwielbienie rozpocznie się o 16.00, weźmie w nim udział bp Waldemar Musioł. Modlitwę śpiewem poprowadzą chór parafialny i zaproszeni artyści.

Kolejnym miejscem, w którym przygotowywany jest Wieczór Uwielbienia, jest parafia NSPJ w Raciborzu. Wydarzenie rozpocznie się o 19.30.

Również w parafii NSPJ w Kluczborku o 19.30 odbędzie modlitwa uwielbienia. Zaprasza Katolicka Odnowa w Duchu Świętym "Effatha".

Warto przypomnieć, że w Opolu pierwszy Koncert Uwielbienia odbył się w wieczór uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w 2010 r. Zorganizowany został w parku na osiedlu Armii Krajowej, w pobliżu kościoła Przemienienia Pańskiego. Inicjatorami wydarzenia, zainspirowanego koncertem „Jednego serca - jednego Ducha” w Rzeszowie byli ks. Eugeniusz Ploch i Marcin Cytrycki wraz z zespołem Przecinek z Raciborza. Muzyczną ucztę modlitewną przygotowało wielu instrumentalistów, wokalistów i chórzystów. Wydarzenie to zainicjowało w diecezji parafialne ogniska modlitwy za młode pokolenie.

Przez kolejne lata Koncert Uwielbienia w Opolu rozrastał się, gromadząc po kilka tysięcy diecezjan, owocował nagraniami płytowymi, ale przede wszystkim powstawaniem w diecezji wspólnot organizujących w różnych miejscach cyklicznie Wieczory Uwielbienia.

W 2019 r. Koncert Uwielbienia odbył się na osiedlu Armii Krajowej po raz ostatni. Była to jego 10. edycja. W kolejnym roku organizację wydarzenia przerwała pandemia. Powrót, już w nowej formule, nastąpił w 2022 r. Wówczas Jubileuszowe Uwielbienie Pana w wieczór uroczystości Bożego Ciała odbyło się w grocie lurdzkiej na Górze św. Anny, a jego organizacji podjęła się Wspólnota Dawid.


Jeśli w Waszej miejscowości w Boże Ciało również organizowane jest modlitwa uwielbienia, prosimy o informację na adres opole@gosc.pl. Chętnie uzupełnimy opublikowaną powyżej listę wydarzeń organizowanych w ramach Koncertu Uwielbienia.   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..