Tytuł kapelana Jego Świątobliwości otrzymał ks. Jan Piontek

Od 1981 r. jest misjonarzem diecezji opolskiej w Togo.

W środę 3 lipca w kaplicy biskupiej w kurii diecezjalnej bp Waldemar Musioł wręczył w imieniu biskupa opolskiego dokument potwierdzający nadanie przez papieża Franciszka tytułu kapelana Jego Świątobliwości (prałata) ks. Janowi Piontkowi, wieloletniemu misjonarzowi w Togo. Tytuł ten jest honorową godnością nadawaną przez Ojca Świętego szczególnie zasłużonym księżom diecezjalnym, którzy ukończyli 65. rok życia.

Ksiądz Jan Piontek urodził się 17 lutego 1950 r. w Zabrzu. Święcenia kapłańskie przyjął 50 lat temu, 28 kwietnia 1974 r. w Opolu. Jako wikariusz posługiwał w parafiach św. Barbary w Bytomiu oraz św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu. W 1980 r. wyjechał na roczny kurs języka francuskiego do Brukseli, a następnie w 1981 r. został posłany jako misjonarz diecezji opolskiej do diecezji Sokodé w Togo.

Dzięki jego zaangażowaniu kompleksową opieką otoczono liczne togijskie rodziny, wykopano szereg studni, jak i wzniesiono prężnie działający ośrodek rekolekcyjno-formacyjny.

Podobna uroczystość przekazania dokumentu potwierdzającego nadanie tytułu prałata odbyła się 27 czerwca, kiedy uhonorowani zostali ks. Jan Bejnar - emerytowany proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Schodni, ks. Jan Piechoczek - emerytowany proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kędzierzynie-Koźlu (Sławięcice) oraz ks. Eugeniusz Magierowski - proboszcz parafii św. Mikołaja i św. Franciszka Ksawerego w Otmuchowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..