Wakacje w Muzeum

Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza dzieci na twórcze zajęcia. W każdy wtorek lipca czekają zróżnicowane propozycje.

Muzeum Śląska Opolskiego przygotowało na okres wakacyjny szereg twórczych i przyrodniczych zajęć dla dzieci. W każdy wtorek lipca (początek zawsze o godz. 12) odbywają się zajęcia pod wspólnym tytułem „Wakacje w/z Muzeum”. Wczoraj odbyły się pierwsze, a ich tematem były „Wakacyjne skarby”.

W wtorek 9 lipca będzie czas na warsztaty „Letnie fantazje” . W otoczeniu muzealnych wystaw dzieci będą tworzyć wyjątkowe prace z tkanin, filcu, wstążek i guzików, czerpiąc inspiracje z malarstwa i wakacyjnych widoków. Warsztaty odbędą się w głównym gmachu MŚO (Mały Rynek 7).

Tydzień później (16 lipca) dzieci zaproszone są do Galerii Muzeum Śląska Opolskiego (ul. Ozimska 10) na warsztaty inspirowane twórczością Jana Cybisa, najbardziej znanego malarza pochodzącego ze Śląska Opolskiego. Tytuł „Obrazy z wakacji”. "Odkryjcie nadmorskie pejzaże i stwórzcie własne dzieła w technice mieszanej na wystawie stałej »Jan Cybis«” - zachęcają organizatorzy.

We wtorek 23 lipca odbędą się zajęcia terenowe na wyspie Bolko (zbiórka przy wejściu do ZOO). Zajęcia pt. „Z notatnika przyrodnika” będą poświęcone prowadzeniu obserwacji przyrodniczych m.in. zwierząt żyjących na wyspie Bolko pod naszymi stopami, wśród traw i krzewów oraz w koronach drzew.

W ostatni wtorek lipca (30 VII) warsztaty zatytułowane „Na wiejskiej łące” odbędą się w głównym gmachu muzeum. W trakcie zajęć dzieci zanurzą się w świat wiejskiej przyrody i sztuki ludowej, czerpiąc inspiracje z wystaw etnograficznych. W części twórczej stworzą wyjątkową ozdobę - drewniany kwiatek na podstawce, który będzie wspaniałą dekoracją na stolik czy parapet.

- Warsztaty rozwijają wyobraźnię i kreatywność, pozwalając dzieciom na swobodne eksperymentowanie z różnymi materiałami. Dzieci poznają techniki artystyczne oraz zainspirują się polskim malarstwem i kulturą śląską, ucząc się przez zabawę. Praca z różnorodnymi materiałami wspiera rozwój umiejętności manualnych i precyzji. Przy okazji dzieci będą miały świetną okazję do spotkania rówieśników i pracy w grupie, co sprzyja integracji i współpracy. A efektem warsztatów będzie wyjątkowa pamiątka z wakacyjnych warsztatów w muzeum - dzieło, które stworzy każdy uczestnik - zachęca Agnieszka Błażuk-Dworakowska, specjalista ds. wydarzeń programowych i edukator muzealny MŚO.

Bilety na warsztaty można kupić on-line lub w kasie muzeum (bilet na warsztaty uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty). Istnieje także możliwość zorganizowania zajęć dla grup powyżej 10 osób. Więcej informacji na temat warsztatów wakacyjnych TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..