Katolicki Ośrodek Adopcyjny i Opiekuńczy organizuje dzień otwarty

Zaproszony jest każdy, kto w jakikolwiek sposób zainteresowany jest procesem adopcyjnym.

Dzień otwarty w Katolickim Ośrodku Adopcyjnym i Opiekuńczym (plac Katedralny 4, budynek Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia) zaplanowany jest w środę 17 lipca od 10.00 do 18.00.

- Tego dnia organizujemy dyżur, podczas którego wszystkim chętnym opowiemy o adopcji w naszym ośrodku. Odpowiemy na pytania i wątpliwości, a także wyjaśnimy, na czym polega proces adopcyjny - zapowiada Sandra Narewska z Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego i Opiekuńczego. Podkreśla, że spotkanie informacyjne nie jest zobowiązujące. Decyzja o rejestracji w ośrodku jest osobną decyzją i nie musi nastąpić na pierwszym spotkaniu.

Informacje nt. adopcji udzielane są nie tylko podczas dnia otwartego, ale także podczas dyżurów, które w Katolickim Ośrodku Adopcyjnym i Opiekuńczym prowadzone są w poniedziałki od 12.00 do 16.00, we wtorki od 9.00 do 12.00 oraz w środy od 15.00 do 18.00.

Współcześnie więcej dzieci czeka na adopcję niż jest kandydatów do zostania rodzicami adopcyjnym, dlatego tak bardzo potrzebne jest promowanie idei rodzicielstwa adopcyjnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..