Nowy numer 22/2020 Archiwum
 • dirk
  22.05.2020 20:19
  Pan Poeta... No może ciut za górnolotny, może nie sam wszystko to tworzy. W jednym śląskim miasteczku, średnim, nie z tych największych ktoś z pomagierów pewnie wysnuł zapierającą dech parabolę o przebiegającym tam "dziale wodnym III rzędu" między Wisłą a Odrą, skąd wynikać miała odwieczna polskość, patriotyzm i heroizm Powstańców. Z tym że jedyne co płynie przez to właśnie miasteczko jest czasem całkiem wyschnięty rów albo raczej rynsztok z mętną wodą, nie zaznaczony na żadnej mapie i nie mający też nazwy, poza potoczną i podwórkową. W poezji więc jak widać, lepiej bywa powiedzieć mniej, niż za wiele.
  doceń 1
 • hub381
  24.05.2020 18:31
  hub381
  Morawicki niech wpierw wyremontuje tez pomnik,to będzie miłe wspomnienie.O środki na ten cel walczy od dłuższego czasu burmistrz Strzelec Op.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama