Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zagrali dla Domu Matki i Dziecka

Koszulki trzech polskich piłkarzy Borussii Dortmund poszły łącznie za 6100 zł.

W środę 24 kwietnia koncert charytatywny Grupy MoCarta wypełnił do ostatniego miejsca aulę seminaryjną nad kościołem św. Jadwigi Śląskiej.

Występ rewelacyjnego kwartetu smyczkowego poprzedziła niemniej emocjonująca licytacja koszulek meczowych trzech polskich piłkarzy grających w niemieckim klubie Borussia Dortmund. Emocje podgrzewał fakt, że w tym samym czasie rozgrywany był półfinał Ligi Mistrzów, w którym Borussia zwycięsko zmierzyła się z Realem Madryt.

Na pierwszy ogień poszła koszulka Jakuba Błaszczykowskiego, która została kupiona za 1700 zł. Kolejna była koszulka Łukasza Piszczka, którą za 1400 zł wylicytował ks. Józef Mikołajec, prezes zarządu DFOZ. Najwyższą cenę (3000 zł), podbijaną przez muzyków z Grupy MoCarta, osiągnęła koszulka Roberta Lewandowskiego, którą nabywca od razu podarował obecnemu na sali ks. Henrykowi Pocześniokowi. Chwilę później na salę dotarła wiadomość o pierwszym z czterech goli strzelonych przez Lewandowskiego.

Podsumowując, na konto rozbudowy Domu Matki i Dziecka, prowadzonego przez Diecezjalną Fundację Ochrony Życia, trafiła suma 6100 zł. Również dochód z biletów, jak i ofiary złożone do skarbonki zostaną przekazane na rozbudowę placówki, która od 1993 roku prowadzona jest w Opolu-Grudzicach, a w której wsparcie i szansę na nowy start otrzymują samotne matki i ich dzieci.

Więcej o Domu Matki i Dziecka – tutaj

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama