Nowy numer 43/2020 Archiwum

Manipulacja Frondy

Tragedią jest "wpadka" przypisywania biskupowi popierania horoskopów i wahadełka.

Jak daleko można posunąć się w interpretacji, możemy przekonać się, czytając tekst, który wczoraj wieczorem (23 października) zamieszczony został na portalu Fronda.pl.

Artykuł Marii Patynowskiej „Biskup bagatelizuje horoskop i wahadełko?” opiera się na kilku fragmentach kazania bp. Andrzeja Czai, które zacytowałam w materiale z Diecezjalnego Kongresu Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń, oraz na ich interpretacji dokonanej przez autorkę – dowolnej interpretacji, która wprowadza w błąd czytelników.

Słowa: „główne zagrożenia dla życia wewnętrznego upatruje się w rzeczach zewnętrznych: horoskop, wahadełko. Tymczasem główne zagrożenie jest w środku – to skłonność do grzechu” zostały zinterpretowane przez autorkę, jakoby biskup opolski nie miał nic przeciwko horoskopom. Biskup opolski nie popiera ani nie bagatelizuje horoskopów i wahadełek, ale zwraca uwagę, że nie są one głównym zagrożeniem dla życia wewnętrznego człowieka.

Przypisywanie biskupowi innego stanowiska na podstawie fragmentów tekstu „Nie przechodźmy na poziom magii” (TUTAJ) jest manipulacją.

Dotyczący tematu fragment nagrania kazania bp. Andrzeja Czai publikujemy w naszym serwisie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama