Gość Sandomierski 38/2019 Archiwum

Bp Czaja apeluje o czujność i rozwagę

Biskup opolski spotkał się z diecezjanami związanymi ze wspólnotą "Miłość i Miłosierdzie Jezusa". Poprosił, aby na tym etapie swoje wspólnotowe zaangażowanie bardziej opierali o parafię i bardziej kształtowali w jej obrębie.

– Św. Paweł w Liście do Tesaloniczan podaje ogólne zasady, które pozwalają ustalić kierunek. Po pierwsze, ducha nie gaście. Po drugie, duchy badajcie. Po trzecie, co dobre, przyjmujcie. Po czwarte, unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła – wyliczał bp Andrzej Czaja, przypominając również podawane przez św. Pawła trzy kryteria rozstrzygania autentyczności tego, co jest z obdarowania Bożego Ducha. To kryteria: chrystologiczne, eklezjalne i etyczne. – Czyli uznaję Jezusa za Pana i Zbawiciela, nie dzielę, nie jątrzę, ale buduję wspólnotę Kościoła swoim działaniem oraz realizuję wszystko z miłością, czyli daję swoje życie – wyjaśniał biskup, wskazując również, że lekceważenie apostolskiego depozytu wiary podważa prawdziwość charyzmatu.

– Potrzeba, by wspólnota celebrująca Eucharystię była prawowita, czyli by trwała przy swoich pasterzach. (…) W oderwaniu od biskupa rozwijają się wspólnoty schizmatyckie. Należy powątpiewać w eklezjalność wspólnot, które działają wbrew pasterzom, przynajmniej trzeba postawić tę eklezjalność pod znakiem zapytaniem – tłumaczył bp Andrzej Czaja.

– Jestem ujęty tym, co usłyszałem, i jestem przekonany o wielu dobrych owocach, ale muszę patrzeć szeroko. Wasze świadectwa pokazują, jak wiele Pan Bóg w was uczynił: nawrócenia, wielkie otwarcie na miłość Boga, przemiana życia, radość i pokój serca, chęć bycia apostołem miłości i miłosierdzia Jezusa – podkreślał biskup opolski i tłumaczył, że dziś życie przeciętnej parafii przynosi mierne owoce. – Myślę, że ta sytuacja sprawia, że ten, który chce więcej, ten rusza, bo słyszał, że gdzieś jest więcej, gdzieś jest bardziej żywo. Chce więcej, a w tej parafii nie dostaje. I tak żeście ruszyli. Mam świadomość, że mam tutaj do czynienia z tymi, którzy więcej chcą w Kościele opolskim, którzy są obudzeni, poruszeni. W was widzę ludzi, którzy ruszyli na peryferie życia mówić i świadczyć o Jezusie. Musimy jednak być czujnymi i samemu się kontrolować, bo licho nie śpi. (…) Na dobrym kawałku niwy Pańskiej jest duże prawdopodobieństwo, że szatan posieje kąkol – przestrzegał ordynariusz, nawiązując do doświadczeń ze wspólnotą modlitewną w Raciborzu, która została rozwiązana w 2010 roku, i prosząc by być czujnymi i nie dać się zwieść.

– Chcę podzielić się z wami tym, co niepokoi moje serce – bp Andrzej Czaja zwrócił się do uczestników spotkania, przedstawiając wymagające rozstrzygnięcia wątpliwości wobec wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa, która powstała w pustelni o. Daniela Galusa w Czatachowej w archidiecezji częstochowskiej. Wspólnota ta regularnie organizuje spotkania modlitewne m.in. z modlitwą uwolnienia oraz o uzdrowienie fizyczne i wewnętrzne. Uczestniczą w nich również wierni z różnych parafii diecezji opolskiej.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • filip68
  08.12.2015 11:05
  Wspólnota Mimj.pl otrzymuje zezwolenie na transmisję Mszy Św przez internet za każdym razem.
  Na stronie został umieszczony film z udziałem ks. abp. Wacława Depo uczestniczącego w spotkaniu.
  Setki świadectw zostało złożonych, można zobaczyć na Youtube wpisując "mimj". Wiele ludzi zostało uzdrowionych z nieuleczalnego/problemów życiowych itp.
  ----------------------------
  Sam jestem świadkiem uzdrowień duchowych i fizycznych znajomych. Zauważyłem także poprawę ich warunków życiowych i relacji międzyludzkich.
  Dobrze, że ks. abp. Czaja poruszył temat wspólnoty gdyż trzeba zawsze być czujnym, aby zauważyć czy coś dobrego nie przekształci się z czasem w złe.

  Niezrozumiałym jest to, że ludzie od razu uważają nowo utworzoną wspólnotę za jakiś odłam czy sektę przecież w Polsce funkcjonuje wiele wspólnot modlitewnych.

  Niektóre problemy/schorzenia nie zostaną uleczone od razu na pierwszym spotkaniu należy uzbroić się w cierpliwość, ale nie daję nikomu gwarancji na wyleczenie(od woli Bożej to już zależy) oraz Nie należy rezygnować z pomocy lekarskiej.

  Czytając komentarze, zauważyłem iż psycholodzy czy lekarze ogólnie już boją się o utratę klientów(pacjentów)$.

  "Po owocach ich poznacie"

  Nikogo do niczego nie namawiam oraz nikomu niczego nie odradzam, każdy ma swój rozum niech więc myśli.
  Zdrowia życzę :)
  doceń 14
 • krysia1964
  28.12.2015 13:10
  Czy ks. Daniel jest egzorcystą?

  Nie ma go w spisie egzorcystów.
  doceń 2
 • ilona1965
  01.01.2016 09:55
  filip68
  "Nikogo do niczego nie namawiam oraz nikomu niczego nie odradzam,każdy ma swój rozum nich więc myśli.Życzę zdrowia"

  A ja oprócz zdrowia życzyłabym duuuuużo zdrowego rozsądku.
  doceń 2
 • MonikaKaron
  17.05.2017 23:49
  MonikaKaron
  "Należy zauważyć, iż Komunikat Księdza Arcybiskupa z dnia 3 kwietnia br. nie zawierał zakazu organizowania spotkań Wspólnoty, ale wskazywał, iż biorąc pod uwagę toczące się prace Komisji oraz pojawiające się kontrowersje i pytania o status Wspólnoty, najwłaściwsze byłoby powstrzymanie się od organizowania wyjazdów na jej spotkania do czasu wydania ostatecznego orzeczenia i podjęcia decyzji. (...) Odpowiadając na przedłożoną prośbę, ale podtrzymując w pełni zastrzeżenia i treści zawarte w Komunikacie, Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo wyraża zgodę na zorganizowanie spotkań Wspólnoty w II i III sobotę maja, jednakże wyłącznie dla wiernych z terenu Archidiecezji Częstochowskiej."" źródło: mimj
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL