Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zobacz, dotknij. Idź!

Podajemy ramowy plan peregrynacji znaków Światowych Dni Młodzieży w diecezji opolskiej.

Św. Jan Paweł II podarował młodym z całego świata dwa znaki: krzyż Jubileuszowego Roku Odkupienia i ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani. Te symbole nieprzerwanie pielgrzymują od kraju do kraju, a także towarzyszą wszystkim Światowym Dniom Młodzieży. Modliły się przy nich miliony ludzi, a przez najbliższe 3 tygodnie będą w diecezji opolskiej.

Informacje z konferencji prasowej - TUTAJ

Informacje o nabożeństwie na Biskupiej Kopie, rozpoczynającym peregrynację - TUTAJ

 

PLAN peregrynacji, która przebiega pod hasłem "Zobacz, dotknij. Idź!":

14 grudnia (niedziela)

  • 14.00 - odebranie znaków ŚDM na szczycie Biskupiej Kopy
  • 20.00 - nabożeństwo przywitania w kościele seminaryjnym w Opolu

15 grudnia (poniedziałek)

  • 10.00 - Opolskie Spotkanie Młodych w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu
  • 15.00 - Wojewódzkie Centrum Medyczne, ul. Witosa w Opolu
  • 20.00 - Akademia Damsko-Męska w Opolu

16 grudnia (wtorek)

  • 10.00 - Opolskie Spotkanie Młodych w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu
  • 19.00 - Dekanalne Spotkanie Młodych w kościele św. Jana Chrzciciela w Ozimku (Wieczór Uwielbienia, spowiedź, adoracja, Msza św.)

17 grudnia (środa)

  • 10.30 - rekolekcje szkolne w Raciborzu
  • 18.00 - Roraty i czuwanie w kościele św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu (17.45 - przywitanie znaków, 18.00 - Roraty, 21.00 - Apel Jasnogórski, a od 19.00 do północy Noc Konfesjonałów)

18 grudnia (czwartek)

  • 6.30 - Msza św. na zakończenie peregrynacji w Koźlu
  • 7.15 - Różaniec w intencji młodzieży
  • 8.00 - rekolekcje szkolne w Kędzierzynie-Koźlu (hala sportowa)
  • 17.30-21-30 - Prudnik (przywitanie znaków ŚDM, 18.00 - Msza św. roratnia, 19.30 - konferencja o. Waldemara Polczyka, 20.00 - dekanalna adoracja krzyża)

19 grudnia (piątek)

  • 9.00 - Nysa
  • 19.00 - czuwanie w Głogówku

20 grudnia (sobota)

  • 9.00 - Głuchołazy
  • 18.00 - czuwanie dekanalne w Cyprzanowie

21 grudnia (niedziela)

  • 8.00 - Miasteczko Miłosierdzia w Branicach
  • 11.00 - Głubczyce (11.00 powitanie i Msza św., 12.45 czuwanie dekanatu Głubczyce, 14.00 - Msza św dziękczynna i pożegnanie znaków)
  • 17.15 - Olesno (przywitanie znaków na Rynku, przejście do kościoła Bożego Ciała, 18.00 - Msza św., 19.00 - modlitwa uwielbienia, 19.45 - konferencja, 20.15 - pantomima, 20.30 - świadectwa, 21.00 - adoracja znaków ŚDM)

22 grudnia (poniedziałek)

  • 9.00 - Msza św. w intencji seniorów, chorych i samotnych w kościele Bożego Ciała w Oleśnie
  • 10.15 - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Oleśnie
  • 10.45 - uroczyste przeniesienie znaków ŚDM na oleski Rynek i zakończenie peregrynacji
  • 12.00 - Jełowa
  • 16.00 - Wigilia dla samotnych, bezdomnych i potrzebujących

23 grudnia (wtorek)

  • 10.00 - Dom Pomocy Społecznej w Zawadzkiem (ul. Czarna 2)
  • 15.00-16.00 - Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. Ojca Pio
  • 16.30-17.30 - Dom Pomocy Społecznej w Kluczborku, ul. Wołczyńska 25
  • 18.00-21.00 kościół NSPJ w Kluczborku (18.00 - Msza św., 19.00 - spowiedź, 19.45 - czuwanie dla młodzieży)
  • 21.30 - Klasztor Sióstr św. Józefa w Kluczborku, ul. Klasztorna 3

24 grudnia (środa)

  • 9.00 - Opole
  • 16.00 - Pasterka dla dzieci w parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu
  • 23.00 - Pasterka w Barce (Folwark Kaczorownia k. Strzelec Opolskich)

25 grudnia (czwartek)

  • 9.00 - klasztor sióstr służebniczek w Leśnicy
  • 16.00 - nieszpory kolędowe w Strzelcach Opolskich

26 grudnia (piątek)

  • 8.00 - Strzelce Opolskie
  • 15.30 - Opolskiej Kolędowanie w parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach

27 grudnia (sobota)

  • 9.00 - spotkanie sióstr zakonnych w Opolu
  • 17.00 - klasztor Sióstr Służebnic Ducha Św. od Wieczystej Adoracji w Nysie

28 grudnia (niedziela)

  • 11.00 - Msza św. dla migrantów w kościele parafialnym w Jemielnicy
  • 15.00 - Czuwanie przy krzyżu ŚDM i kolędowanie w "Nyskim Betlejem" na Rynku przed bazyliką w Nysie
  • 18.30 - Zakończenie Roku Rodziny w katedrze opolskiej

29 grudnia (poniedziałek)

  • 8.00 - Ewangeliczne Rozliczenie na Górze św. Anny
  • 19.00 - Msza św. w kościele parafialnym w Otmuchowie
  • 20.15 - Droga Krzyżowa ulicami Otmuchowa, 22.00 - braterskie spotkanie przy herbacie, 22.30 - Adoracja znaków ŚDM, 23.30 cicha adoracja, 23.50 - Kompleta i zakończenie)

30 grudnia (wtorek)

  • 9.00 - Różaniec w Otmuchowie
  • 10.00 - Dom Dziecka w Jasienicy Górnej
  • 16.00 - przywitanie krzyża w Lipnie obok kaplicy pustelnika i Droga Światła w parku w Lipnie
  • 18.00 - Eucharystia w kościele Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie
  • 19.15 - 20.00 - adoracja krzyża i ikony
  • 20.00 - Plus Prolog - diecezjalne spotkanie młodych w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu

31 grudnia (środa)

  • Plus Prolog - diecezjalne spotkanie młodych w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu

1 stycznia (czwartek)

  • 12.00 - Msza św. noworoczna w katedrze opolskiej
  • 15.00 - Krapkowice

2 stycznia (piątek)

  • 8.00 - Kuria Diecezjalna w Opolu
  • 12.30 - Więzienie w Opolu

3 stycznia (sobota)

  • 8.00 - Racibórz
  • 16.00 - przekazanie znaków archidiecezji katowickiej

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama