Nowy numer 2/2021 Archiwum

Po prostu muzyka

Rozmowa z Martą Zalewską, jedną z dzisiejszych debiutantek, wybraną w opolskich eliminacjach.

Po prostu muzyka   Marta Zalewska Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Marta Zalewska jest laureatką międzynarodowych ogólnopolskich konkursów wokalnych i skrzypcowych, na stałe związaną z Filharmonią Dowcipu, prowadzoną przez Waldemara Malickiego.

Wygrała opolskie eliminacje do tegorocznych "Debiutów", zorganizowane przez Narodowe Centrum Piosenki w Opolu, choć nie pochodzi z naszego województwa.

Delikatna, filigranowa blondynka, z wielkim tatuażem sięgającym od ramienia prawie po dłoń.

O muzyce, Filharmonii Dowcipu i festiwalowym debiucie

Większość ludzi kojarzy Panią właśnie z Filharmonii Dowcipu, która choć oparta na muzyce poważnej, przywołuje na twarzach widzów uśmiech...

Gram tam już kilka lat i faktycznie przybliżamy słuchaczom muzykę poważną, łącząc ją z muzyką rozrywkową. Pokazujemy, jak można z dystansem podchodzić do niej i do całej historii muzyki. I tu, w Opolu, w niedzielę też wystąpimy.

Trudno łączyć i przekazywać muzykę poważną i rozrywkową ze scenicznym uśmiechem?

Ja wywodzę się od dziecka z muzyki poważnej, co w ogóle nie przeszkadzało mi grać muzyki rozrywkowej i śpiewać jej przez większość życia. Waldemar Malicki myśli chyba podobnie, jest to dla nas naturalne.

Muzycy poważni są zwykle poważni?

A czy ja na taką wyglądam (śmiech)? Tacy "typowi" są śmiertelnie poważni i nadęci, ale jest parę osób, które starają się ten stereotyp łamać. Przecież muzyka „poważna” nie zawsze była taką, tylko była po prostu muzyką.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama