Nowy numer 41/2019 Archiwum

Spotkanie mniejszości

W Domu Pamięci Żydów Górnośląskich w Gliwicach odbyło się spotkanie przedstawicieli stowarzyszeń mniejszości narodowych z województwa śląskiego.

W imieniu organizatora, wojewody śląskiego, zainaugurowała je Magdalena Szewczuk-Szturc, pełnomocnik do spraw mniejszości narodowych i etnicznych. Zebranych powitał Grzegorz Krawczyk, dyrektor Muzeum w Gliwicach, do którego należy dom pamięci. Informacje na temat rządowych działań, podejmowanych w sprawie ochrony i rozwoju tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce przedstawiła Teresa Kaczmarek, z-ca dyrektora Departamentu Wyznań Religijnych oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W spotkaniu wzięli udział między innymi przedstawiciele: Parafii Grekokatolickiej w Katowicach, Cerkwi Prawosławnej, Towarzystwa Społeczno–Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego, Niemieckiej Wspólnoty „Pojednanie i Przyszłość”, Ormiańskiego – Polskiego Komitetu Społecznego, Stowarzyszeń Romów, Związku Ukraińców w Polsce, Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, Stowarzyszeń Kultury Żydowskiej, Towarzystw Społeczno – Kulturalnych Żydów w Polsce, Towarzystwa Słowaków w Polsce, Stowarzyszenia Amaro Drom Nasza Droga, Fundacji Mniejszości Niemieckiej Województwa śląskiego a także Śląskiego Kuratora Oświaty, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego.

Uczestnicy spotkania mieli też okazję zwiedzić Dom Pamięci Żydów Górnośląskich i zapoznać się z jego działalnością.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL