Nowy numer 41/2019 Archiwum

Weź udział w Misterium

Po przerwie ruszają próby, by wiosną przedstawić historię Męki Pańskiej. Można jeszcze dołączyć do grupy.

Do tego, by zamiast podziwiać podobne spektakle w telewizji czy różnych sanktuariach, wziąć samemu udział w przedstawieniu zachęca Andrzej Kozak, pomysłodawca i reżyser Misterium Męki Pańskiej w Opolu.

Pierwsze próby zaczęły się przed wakacjami (pisaliśmy o nich w Opolskim Gościu - nr 28/2017), miały jednak formę warsztatów przygotowawczych, ćwiczeń z emisji głosu, ekspresji czy mowy ciała. Dochodziły kolejne osoby, poznawały się.

- Nabór wciąż trwa, role jeszcze nie zostały przydzielone, a włączyć może się każdy, także spoza Opola. Ze względu na charakter spektaklu potrzeba nam zwłaszcza mężczyzn, więc zachęcamy do przyjścia, włączenia się, spróbowania. Nie trzeba mieć przygotowania aktorskiego, świetnej dykcji czy donośnego głosu, wystarczą dobre chęci - zachęca reżyser.

Dotychczasowa grupa, licząca ok. 20 osób, jest bardzo zróżnicowana co do wieku, temperamentu i wykonywanych na co dzień zajęć, a mimo to atmosfera podczas prób jest bardzo dobra. Tworzy się otwarty i pełen fantazji zespół.

- Zdecydowałam się dołączyć do tej grupy, choć nie jestem z tej parafii, bo zawsze interesowałam się aktorstwem, lubię to - uśmiecha się Basia Kubaszek z Opola.

- Ja chcę przez to pokazać swoją wiarę, bo jeśli chodzi o teatr, to interesuję się nim, czasem chodzę do niego jako widz, a czy się nadaję do gry - zobaczymy. Liczę na jakąś niewielką rolę. Jest fajna grupa, ciekawe, integrujące zajęcia i pomysł super - dodaje Artur Zienkiewicz.

Próby odbywają się raz w tygodniu w salce przy kościele św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi. Pierwsza - dziś (w środę, 30.08.) ok. 18.45, ale można dołączyć i później. Szczegóły: na FB (Misterium Męki Pańskiej w Opolu), przez e-mail: misterium.opole@gmail.com lub tel. 502 759 599.

Weź udział w Misterium   Ćwiczenia mimochodem wyrabiają zaufanie do innych Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL