Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Opolski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE
    • BISKUPI

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
opole.gosc.pl → Wiadomości z diecezji opolskiej → Spotkajmy się na poziomie naszych myśli

Spotkajmy się na poziomie naszych myśli przejdź do galerii

Młodzież, która przyjechała na diecezjalne spotkanie "Ławka Go", została zaproszona do udziału w "Synodzie".

 
W "Ławce Go" bierze udział ponad 160 osób Anna Kwaśnicka /Foto Gość

W Watykanie dobiega końca Synod Biskupów nt. "Młodzież, wiara, rozeznanie powołania", a na Górze św. Anny trwa diecezjalne spotkanie młodych "Ławka Go". Jedną z jego części również był tzw. Synod.

- Żyjemy w pełni tym, czym żyje Kościół. Skoro biskupi na Watykanie działają teraz w sprawach młodzieży, nie możemy im nie towarzyszyć - mówi Malwina Sędkowska z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w diecezji opolskiej.

- Towarzyszymy ojcom synodalnym myślą i modlitwą, ale też sami podejmujemy rozważane tam tematy. Stąd nasz "Synod". Pierwsza praca w grupach polegała na tym, by młodzi zaproponowali tematy, jakimi będziemy się zajmować. W dalszej części spotkania w grupach opracowywali te tematy - opowiada M. Sędkowska.

Wynik tych rozważań animatorzy grup zreferowali podczas obrad "Synodu" w auli Domu Pielgrzyma, które odbyły się w sobotnie popołudnie 27 października. Słuchali ich uczestnicy "Ławki Go" oraz ojcowie synodalni, którymi byli bp Andrzej Czaja, ks. Łukasz Knieć - diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Łukasz Knosala - duszpasterz akademicki oraz ks. Adam Rogalski - proboszcz parafii NSPJ w Raciborzu.

W 10 blokach tematycznych młodzież mówiła o tym, jak postrzega m.in. Kościół, liturgię, małżeństwo, seksualność, spowiedź, trudne prawdy wiary czy katechezę. Dzieliła się tym, jaki jest współczesny młody człowiek, jak postrzega grzech i jakiego księdza potrzebuje.

Do niektórych tematów były przygotowane pytania, na które uczestnicy spotkania anonimowo odpowiadali na smartfonach. A po dwóch minutach prezentowany był rozkład odpowiedzi.

Kiedy na ekranie pojawiły się wyniki jednej z sond, w której padło pytanie: "W jakim stopniu liturgia w Kościele katolickim jest dla ciebie zrozumiała?", bp Czaja z radością skomentował: - No to brawo!

A to dlatego, że prawie 48 proc. odpowiedziało, iż myśli, że rozumie liturgię, a ponad 15 proc. - że są pewni, iż ją rozumieją.

« ‹ 1 2 › »
Synod na "Ławce Go"

Foto Gość DODANE 27.10.2018 AKTUALIZACJA 28.10.2018

Synod na "Ławce Go"

​Od 26 do 28 października na Górze św. Anny trwa diecezjalne spotkanie młodych pn. "Ławka Go". W sobotnie popołudnie odbył się tzw. Synod, na którym duszpasterze słuchali, jak młodzież postrzega Kościół, małżeństwo, katechezę czy prawdy wiary. Był też czas na zadawanie księżom pytań.  
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

|

GOSC.PL

publikacja 28.10.2018 10:47

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BP ANDRZEJ CZAJA
  • KS. ŁUKASZ KNIEĆ
  • MALWINA SĘDKOWSKA
  • MŁODZIEŻ
  • ŁAWKA GO

Polecane w subskrypcji

  • Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
  • Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
    • Rozmowa
    • Wojciech Teister
    Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
  • Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
    • Kultura
    • Edward Kabiesz
    Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
  • Miłosierdzie na góralską nutę
    • Kultura
    • Jan Głąbiński
    Miłosierdzie na góralską nutę
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X