Nowy numer 41/2019 Archiwum

Klerycy zapraszają na rekolekcje powołaniowe w seminarium

Rekolekcje pt. "Tajemnica" odbędą się od 29 do 31 marca w seminarium duchownym w Opolu. Zapisy już trwają.

Często w codzienności szkolnej czy uczelnianej brakuje czasu i ciszy, by zastanowić się, którą drogą pójść. Dlatego klerycy i księża moderatorzy z Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego zapraszają chłopaków ze szkół średnich, studentów i tych, którzy rozeznają powołanie na rekolekcje pt. „Tajemnica”. Odbędą się one od 29 do 31 marca w seminarium duchownym.

Temat rekolekcji nawiązuje do cyklu filmów ze świadectwami powołania kilku opolskich i gliwickich księży, które w ubiegłym nagrali klerycy (W spotkaniu z tajemnicą).

- Chcemy, aby rekolekcje pomogły uczestnikom odkryć ich tajemnicę, czyli rozeznać w dialogu z Bogiem, jaki wybór On przed nimi stawia. Słowo "tajemnica" wskazuje, że jest to coś wyjątkowego, ukrytego, głębokiego, że nie jest na pokaz, ale jest czymś intymnym między Bogiem i konkretnym człowiekiem - wyjaśniają organizatorzy.

I dodają, że te rekolekcje to jedyna w swoim rodzaju okazja, by "wejść w buty" kleryka.

W planie m.in. codzienna Msza Święta, liturgia godzin, konferencje, spotkania w grupach, adoracja.

Należy zabrać ze sobą Pismo Święte, modlitewnik „Droga do Nieba”, różaniec i notatnik. Z kolei laptopy i tablety - jak podkreślają organizatorzy - nie będą potrzebne.

Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: seminarium.opole.pl.


Relacja z ubiegłorocznych rekolekcji powołaniowych: Przywieźli wiele pytań

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL