Nowy numer 42/2019 Archiwum

Film o błogosławionym z Winowa

Do najnowszego "Gościa Opolskiego" - w prezencie dla Czytelników - dołączona jest płyta z filmem dokumentalnym o bł. ojcu Alojzym Ligudzie.

Ojciec Alojzy Liguda ze Zgromadzenia Misjonarzy Słowa Bożego został beatyfikowany 20 lat temu, 13 czerwca 1999 roku, przez papieża Jana Pawła II jako jeden ze 108 polskich męczenników II wojny światowej.

Filmowy dokument pt. "Do światła" opowiada o tym, kim był błogosławiony z Winowa, jak odkrywał powołanie, rozwijał talent pedagogiczny i realizował miłość bliźniego. Obraz przedstawia też warunki życia, głębię wiary i nieugiętość duchownych więzionych w obozie koncentracyjnym w Dachau.

Reżyserką filmu, który wyprodukowało Stowarzyszenie bł. Alojzego Ligudy i Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia, jest Beata Maliszkiewicz, parafianka winowskiej parafii Ducha Świętego. Zdjęcia wykonał Marek Zarankiewicz, a muzykę napisał Michał Lorenc.

Na ekranie ojciec Liguda ożywa we wspomnieniach rodzinnych oraz w opowieściach uczennic, kleryków, współbraci werbistów. Poznajemy człowieka głębokiej wiary i zaufania Bogu, ojcowsko troszczącego się o innych, dowcipnego, silnego, odpowiedzialnego i oddanego Chrystusowi.

Zwiastun filmu "Do światła - błogosławiony ojciec Liguda.
Marek Zarankiewicz

 

Więcej o filmie:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL