Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zbliża się Wieczór św. Tereski w Strzelcach Opolskich

Znów będą pisać listy do św. Tereski z Lisieux, która zapowiedziała, że zleje zdroje łask na ludzi.

Wieczór św. Tereski w kościele św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich odbędzie w sobotę 28 września, a więc kilka dni przed wspomnieniem św. Tereski od Dzieciątka Jezus, które w kalendarzu liturgicznym przypada 1 października.

Św. Tereska z Lisieux szła małą drogą, drogą miłości i zaufania Bogu w najmniejszych rzeczach. Zapowiedziała, że po śmierci będzie zlewała zdroje łask na ludzi. Zapewniała: „Będę czyniła dobro na ziemi”. W ufności temu zapewnieniu ponad 25 lat temu we Wspólnocie Błogosławieństw zrodziły się Wieczory św. Tereski, które współcześnie odbywają się na 5 kontynentach.

Uczestnicy dorocznych modlitewnych spotkań biorą św. Tereskę za słowo i przez jej wstawiennictwo proszą Boga o konkretne łaski, które zapisują w listach.

Listy nie są przez nikogo czytane. Prośby w nich zawarte są zanoszone do Boga w kaplicy strzeleckiego domu sióstr ze Wspólnoty Błogosławieństw, a po roku odsyłane do ich autorów.

Wieczór św. Tereski, podczas którego przewidziano konferencję i świadectwa, rozpocznie się o 19.00. Każdy niech czuje się zaproszony. Warto zabrać ze sobą kopertę, kartkę papieru, długopis i znaczek pocztowy.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama