Nowy numer 44/2020 Archiwum

W chorych widziała Jezusa

Siostry kamilianki zapraszają na dziękczynienie za kanonizację św. Matki Józefiny Vannini.

W sobotę 16 listopada w katedrze opolskiej dziękczynną Mszę św. za kanonizację założycielki sióstr kamilianek odprawi biskup opolski Andrzej Czaja. Rozpoczęcie o 10.00.

Po Eucharystii w Muzeum Diecezjalnym w Opolu otwarta zostanie wystawa poświęcona św. Matce Józefinie Vannini, która żyła w latach 1859–1911 we Włoszech.

- Jestem szczęśliwa, że dzięki zgodzie matki Józefiny jest nasze zgromadzenie. Kontynuujemy w nim "szkołę miłości", którą św. Kamil zapoczątkował w Kościele. Stąd wiele o naszej matce założycielce mówią obrazki, na których widzimy ją klęczącą przy chorym. Klęczy, bo w chorym obecny jest Pan Jezus. Tymczasem dzisiaj nasze społeczeństwo odrzuca osoby chore i cierpiące, spycha je na margines - zauważa s. Edyta. I zwraca uwagę na jeszcze jedną cechę wartą naśladowania. - Matka Józefina była matką generalną, a gdy ktoś do niej przychodził, mógł ją zastać z miotłą w rękach. Dzisiaj wiele osób uważa, że jak ma władzę, to może wszystko. A ona żyła służbą i pokorą, posługą w drobnych rzeczach – podkreśla kamilianka.

Przypomnijmy, że w niedzielę 13 października br. na placu św. Piotra papież Franciszek kanonizował pięcioro błogosławionych, wśród nich założycielkę Zgromadzenia Córek św. Kamila. W Polsce siostry kamilianki obecne są od pół wieku, a jedyny dom zgromadzenia mieści się w Opolu-Sławicach.

Więcej o Zgromadzeniu Córek św. Kamila w tekście „Siostry z czerwonymi krzyżami”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama