Nowy numer 44/2020 Archiwum

Odwołanie wielkopostnych rekolekcji dla dzieci i młodzieży

Komunikat dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu. [AKTUALIZACJA]

W specjalnym komunikacie ks. Jerzy Kostorz, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu, napisał: "W związku z decyzją Rządu (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19) o zawieszeniu zajęć dydaktycznych w szkołach od dnia 12 marca, zawieszeniu w analogicznym okresie ulegają wszystkie rekolekcje szkolne organizowane na terenie parafii, szkół lub innych placówek kulturalnych".

Komunikat został zamieszczony 12 marca na stronie internetowej diecezji opolskiej.

"Przypomnijmy, w środę podczas specjalnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu placówek oświatowych oraz instytucji kultury. Zawieszenie działalności zostało ogłoszone na okres od 12 do 25 marca. Jednocześnie minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował, by nie traktować tego czasu, jak dodatkowych ferii, lecz kwarantannę. W związku z tym najlepiej pozostać w domu, unikając skupisk ludzkich. Zachęcamy do podjęcia modlitwy w intencji chorych, służby zdrowia oraz tych wszystkich, którzy dążą do zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa" - napisał ks. Kostorz.

AKTUALIZACJA

W piątek 13 marca, po ogłoszeniu zarządzenia Rady Stałej KEP i dyspensy biskupa opolskiego, dyrektor Wydziału Katechetycznego zwrócił się z prośbą "do wszystkich wychowawców i katechetów, aby powiadomili uczniów, że czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół ma na celu przede wszystkim zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie wirusa. Dlatego też uczniowie powinni pozostać w domu, aby maksymalnie ograniczyć kontakty z innymi osobami. To nie jest czas ferii tylko czas kwarantanny. Prosimy również katechetów o przekazanie treści dyspensy Biskupa Opolskiego oraz nade wszystko zachęcenie uczniów, aby w domach zdobywali wiedze, przez czytanie książek, przerabianie materiałów, rozwijanie pasji, a jeśli to możliwe, żeby brali udział w zajęciach online.".

Czytaj także:

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama