GN 13/2020 Archiwum

Nie więcej niż 50

Kościoły pozostają otwarte, ale biskup zaleca proboszczom dopilnowanie, by podczas Mszy św. i nabożeństw wewnątrz nich przebywało max. 50 osób.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego biskup opolski, prócz rozszerzenia dyspensy (informacja z 14 marca - więcej tutaj), podaje osobny komunikat.

Podkreśla w nim, że kościoły diecezji opolskiej pozostaną otwarte, prosi jednak proboszczów, by w tej wyjątkowej sytuacji dopilnowali, aby podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła było maksymalnie 50 osób i by były to w pierwszej kolejności osoby związane z intencją danej Mszy św.

Jednocześnie zachęca wiernych korzystających z dyspensy do łączności ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy św. w środkach masowego przekazu i modlitwę różańcową w intencji chorych, tych, którzy się nimi opiekują i o pokój serc.

Pełna treść komunikatu (do pobrania w załączniku):

Komunikat biskupa opolskiego   Komunikat biskupa opolskiego
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama