Nowy numer 48/2020 Archiwum

Odcinek 3. Smutny dom

Jak reagujemy, gdy ktoś z naszych najbliższych przeżywa smutek? Czy próbujemy na siłę rozśmieszać tę osobę?

W Wielką Środę czas na trzecie spotkanie z cyklu #Wróć do domu. Ksiądz Tomasz Gajda rozważa z nami Ewangelię z dnia i odczytuje ją w kontekście życia domowego i rodzinnego. Dziś zwraca uwagę na to, że kiedy Jezus mówi o zdradzie jednego z uczniów, to apostołowie smucą się tym. Jezus pozwala im na to uczucie. Warto postawić sobie pytanie, jak my reagujemy na smutek najbliższych?

Posłuchajcie rozważania na Wielką Środę:

#Wróć do domu. Smutny dom

 

Ewangelia na Wielką Środę:

Zdrada Judasza (Mt 26, 14-25)

Jeden z Dwunastu, imieniem Judasz Iskariota, udał się do arcykapłanów i rzekł: «Co chcecie mi dać, a ja wam Go wydam?» A oni wyznaczyli mu trzydzieści srebrników. Odtąd szukał sposobności, żeby Go wydać.

W pierwszy dzień Przaśników przystąpili do Jezusa uczniowie i zapytali Go: «Gdzie chcesz, żebyśmy Ci przygotowali spożywanie Paschy?»

On odrzekł: «Idźcie do miasta, do znanego nam człowieka i powiedzcie mu: „Nauczyciel mówi: Czas mój jest bliski; u ciebie urządzam Paschę z moimi uczniami”». Uczniowie uczynili tak, jak im polecił Jezus, i przygotowali Paschę.

Z nastaniem wieczoru zajął miejsce u stołu razem z dwunastu uczniami. A gdy jedli, rzekł: «Zaprawdę, powiadam wam: jeden z was Mnie wyda».

Bardzo tym zasmuceni, zaczęli pytać jeden przez drugiego: «Chyba nie ja, Panie?»

On zaś odpowiedział: «Ten, który ze Mną rękę zanurzył w misie, ten Mnie wyda. Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, jak o Nim jest napisane, lecz biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził».

Wtedy Judasz, który miał Go wydać, rzekł: «Czyżbym ja, Rabbi?» Odpowiedział mu: «Tak, ty».


Kolejne odcinki cyklu w wersji audio będziemy publikować na internetowej stronie Gościa Opolskiego każdego dnia od 6 do 13 kwietnia przed godz. 9. Wszystkie będą opatrzone nadtytułem: #Wróć do domu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama