Nowy numer 23/2021 Archiwum

W Wielkim Tygodniu o domu i rodzinie

"Wróć do domu" to cykl codziennych medytacji Ewangelii, w których ks. Tomasz Gajda poprowadzi Czytelników Gościa Niedzielnego przez Wielki Tydzień. Zostańcie w domach i posłuchajcie.

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień… tak bardzo inny od tych dotąd przez nas przeżywanych. Warto dostrzec wyjątkowość tego czasu i zastanowić się, jak sytuacja domowej kwarantanny może być wykorzystana dla dobra naszych więzi rodzinnych i małżeńskich.

Od Wielkiego Poniedziałku po Poniedziałek Wielkanocny ks. Tomasz Gajda będzie rozważał z nami Ewangelię z dnia i odczytywał ją w kontekście życia domowego i rodzinnego. Dzięki temu razem z Panem Jezusem spróbujemy spojrzeć na naszą domową codzienność i więzi z najbliższymi.

Posłuchajcie zapowiedzi cyklu:

#Wróć do domu. Wprowadzenie

Odcinki cyklu w wersji audio będziemy publikować na internetowej stronie Gościa Opolskiego każdego dnia od 6 do 13 kwietnia przed godz. 9. Wszystkie będą opatrzone nadtytułem: #Wróć do domu.

I jeszcze kilka słów o duszpasterzu, który pozytywnie odpowiedział na prośbę redakcji Gościa Opolskiego i poprowadzi Czytelników w wielkotygodniowych rozważaniach.

Ks. Tomasz Gajda pochodzi z Raciborza. Święcenia kapłańskie otrzymał w 2014 roku. Najpierw przez dwa lata był wikariuszem w parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu. W 2016 roku został skierowany przez biskupa opolskiego na studia doktoranckie z duszpasterstwa rodzin na Wydziale Teologii KUL. Pisze pracę doktorską nt. miłości małżeńskiej w stadium "pustego gniazda". Ukończył m.in. kurs terapii par w Instytucje Psychologii Zdrowia w Warszawie. Przygotowuje się do pracy w duszpasterstwie rodzin.


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama