Nowy numer 23/2021 Archiwum

Odcinek 7. Domowy smak

To wiara nadaje nowy smak naszemu życiu rodzinnemu. Pozwala w inny sposób przeżywać nawet największe trudności, kryzysy i cierpienia.

W radości Zmartwychwstania publikujemy już szóste spotkanie z cyklu #Wróć do domu. Ksiądz Tomasz Gajda rozważa z nami Ewangelię z dnia i prowadzi do odkrywania w pustym grobie wydarzenia, które nadaje nowy smak życiu.

Posłuchajcie rozważania na Wielkanoc:

#Wróć do domu. Domowy smak

 

Ewangelia na Wielkanoc
Zmartwychwstanie (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».

Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.

Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.


Kolejne odcinki cyklu w wersji audio publikujemy na internetowej stronie "Gościa Opolskiego" codziennie od 6 do 13 kwietnia przed godz. 9. Wszystkie będą opatrzone nadtytułem: #Wróć do domu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama