Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pacjenci z Ozimka i Kościelisk relokowani do szpitali

Wojewoda opolski zdecydował o niezwłocznym przewiezieniu osób przebywających w Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach i ZOL-u w Ozimku do szpitali w regionie.

Dziś (18.04.) po godz. 17.00 wojewoda opolski Adrian Czubak wydał oświadczenie.

"W związku ze stwierdzonym wczoraj zakażeniem wirusem SARS-Cov-2 u osób przebywających w Placówce Dom Spokojnej Starości w Kościeliskach, podjąłem niezwłoczną decyzję o relokacji osób przebywających w ww. placówce do szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu oraz Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach. Jeszcze dziś przetransportowanych zostanie 10 osób" - pisze.

Podjął także decyzję dotyczącą placówki w Ozimku, gdzie jest kolejne ognisko zakażeń koronawirusem.

Jeszcze wczoraj wieczorem zawnioskował do ministra obrony narodowej o postawienie dodatkowych czterech namiotów, które do odwołania będą pełniły funkcję tymczasowej izby przyjęć, gdzie dokonywana będzie wstępna kwalifikacja pacjentów. Namioty te stanęły dziś przy Opolskim Centrum Onkologii w Opolu oraz przy Szpitalu św. Rocha w Ozimku.

Jednak w wydanym teraz oświadczeniu podjął dalsze kroki w sprawie placówki w Ozimku.

- Informuję, iż w trosce o życie i zdrowie osób znajdujących się w ZOL-u Szpitala św. Rocha w Ozimku, ze względu na brak możliwości zapewnienia opieki medycznej pacjentom tego ośrodka, poleciłem dyrekcji placówki natychmiastowe przygotowanie wszystkich pacjentów do transportu medycznego. Tym samym jeszcze dziś 27 podopiecznych ww. placówki, przewiezionych będzie do placówek medycznych w regionie, tj.: do szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu (13 osób), Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach (12 osób) oraz do 116 Szpitala Wojskowego w Opolu (2 osoby z wynikiem ujemnym na obecność koronawirusa) – informuje Adrian Czubak, wojewoda opolski.

Stało się to po tym, jak wczoraj z 16 stwierdzonych rano w regionie przypadków zakażenia koronawirusem aż 10 były to osoby przebywające w Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach (gmina Radłów). Wśród nich 8 kobiet oraz 2 mężczyzn - jedna osoba jest z personelu, w sile wieku, reszta to podopieczni domu w wieku senioralnym. Wówczas ich stan określano jako niewymagający hospitalizacji. Placówka została poddana kwarantannie, a zakażeni odizolowani.

O sytuacji w szpitalu i ZOL-u w Ozimku informowaliśmy już wcześniej (patrz tutaj).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama