Nowy numer 2/2021 Archiwum

DPS w Jakubowicach może wznowić działalność

[AKTUALIZACJA] Dziś do Domu Opieki w Jakubowicach wraca 20 pensjonariuszy.

Dziś (20.04.2020 r.) do DPS w Jakubowicach wraca 20 pensjonariuszy, którzy byli hospitalizowani w Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Głuchołazach.

Jak informują służby wojewody, pacjenci ci mają podwójny wynik ujemny na obecność SARS-CoV-2. Już wczoraj, z uwagi na zakończone leczenie części mieszkańców tego ośrodka, wczoraj Wojewoda Opolski polecił staroście kędzierzyńsko-kozielskiemu wznowienie funkcjonowania DPS w Jakubowicach.

***

Wojewoda opolski Adrian Czubak wydał w niedzielę wieczorem (19.04.2020 r.) komunikat odnośnie działalności Domu Opieki w Jakubowicach.

- W związku z zakończeniem leczenia części mieszkańców DPS w Jakubowicach zakażonych wirusem SARS-CoV-2, wojewoda opolski polecił staroście Kędzierzyńsko-Kozielskiemu podjęcie działań zmierzających do wznowienia funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej Domu Opieki w Jakubowicach, w tym działań warunkujących spełnienie określonych wymogów, które mają zapewnić funkcjonowanie jednostki na poziomie obowiązującego standardu dla danego typu domu - informuje w komunikacie wojewoda.

Polecenie podlega natychmiastowemu wykonaniu.

DPS i Domu Opieki w Jakubowicach został najpierw poddany kwarantannie, a później jego działalność zawieszona na czas nieokreślony po tym, jak pod koniec marca w placówce pojawiły się liczne zakażenia koronawirusem. Na COVID-19 zachorowała część pacjentów i personelu. Chorych ewakuowano do innych placówek. (Więcej o tym tutaj).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama