Nowy numer 47/2020 Archiwum

Kozielski szpital znów będzie leczył wszystkich pacjentów

Od 22 czerwca większa część placówki stanie się znów dostępna dla osób niechorujących na COVID-19.

Wojewoda opolski Adrian Czubak podjął wczoraj, 5 czerwca, decyzję o przekształceniu na powrót znacznej części szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu w wieloprofilową.

Placówka od 22 czerwca ma wykonywać świadczenia zdrowotne związane z przeciwdziałaniem COVID-19 na oddziale chorób wewnętrznych oraz chirurgii urazowo-ortopedycznej. Na pozostałych ma, w ramach kontraktu z opolskim NFZ, obsługiwać pacjentów innych niż z podejrzeniem bądź zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 - tak wynika z decyzji wojewody.

Do dyspozycji chorych na COVID-19 ma pozostać, prócz tych dwóch oddziałów, także 20 łóżek z intensywnym nadzorem medycznym, a w razie potrzeby 10 respiratorów.

Adam Lecibil, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu, potwierdza na profilu społecznościowym starostwa powiatowego: "Dzięki naszym staraniom placówka w dwóch trzecich stanie się szpitalem wieloprofilowym, czyli takim jak wcześniej. Szpital ponownie dla pacjentów rozpocznie działalność już 22 czerwca".

Kozielski szpital został przekształcony w jednoimienny, w całości dedykowany chorym lub z podejrzeniem zakażenia koronowirusem, w połowie marca. Stało się tak decyzją wojewody, na zlecenie ministra zdrowia (więcej o tym TUTAJ).

W tej chwili przebywa w nim nieco ponad 40 pacjentów (36 z potwierdzonym zakażeniem, 6 z podejrzeniem), w normalnych warunkach placówka jest przewidziana na ok. 240 łóżek.

Zmiany te powinny poprawić i ułatwić dostęp mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego do leczenia szpitalnego. Dotąd bowiem, po wyłączeniu kozielskiego szpitala z ogólnego użytku, musieli szukać pomocy w dalszych ośrodkach.

Nie jest jeszcze wiadomo, kiedy przywrócony zostanie do dyspozycji wszystkich także szpital przy ul. Gamowskiej w Raciborzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama