Nowy numer 3/2022 Archiwum

Trwa zbiórka żywności prowadzona przez Caritas

W wybranych sklepach 3 i 4 grudnia wystawione są kosze z logiem Caritas.

Ogólnopolskie Zbiórki Żywności pod hasłem "Tak. Pomagam!", które cyklicznie odbywają się od wielu lat, koordynowane są przez Caritas.

- To świetna okazja do spełnienia uczynku miłosierdzia, który mówi, by głodnych nakarmić. To także okazja do pokazania swej szczodrości i dobroci, które każdy z nas ma ukryte w sercu - zapewnia Mateusz Gajewski, koordynator projektu w diecezji opolskiej.

W piątek i sobotę (3 i 4 grudnia) wolontariuszy Caritas Diecezji Opolskiej, którzy będą zachęcać klientów do podzielenia się artykułami spożywczymi, można spotkać w większych i mniejszych sklepach spożywczych.

Kosze na żywność ustawione są w sklepach sieci Biedronka, Kaufland, Lidl i Polomarket, a także innych, mniejszych.

Można do nich włożyć artykuły spożywcze o długim terminie przydatności, np. mąkę, ryż, cukier, makaron. Zebrane produkty jeszcze przed Bożym Narodzeniem trafią do najbardziej potrzebujących osób z terenu diecezji opolskiej.

- Odbiorem darów, a następnie ich podziałem i dalszą dystrybucją, zajmą się wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas oraz Szkolnych Kół Caritas z diecezji opolskiej. Na początku Adwentu, który rozpoczyna czas oczekiwania na przyjście Pana, zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do otworzenia się na potrzeby biedniejszych bliźnich. Dla nich każdy, nawet najdrobniejszy gest może okazać się bezcenny, a za wyciągniętą pomocną dłoń będą z pewnością bezgranicznie wdzięczni - przekonuje Mateusz Gajewski.

Tak było dwa lata temu:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy