Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Mama córce, kobieta kobietce

Te warsztaty uczą mamy, jak podejmować rozmowę o kobiecości i płodności z córkami wchodzącymi w okres dojrzewania.

Kolejna edycja warsztatów pt. "Mama córce, kobieta kobietce" odbędzie się w sobotę 4 marca od 10.00 do 15.00 w siedzibie Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia w Opolu (pl. Katedralny 4).

Warsztaty dedykowane są mamom i dziewczynek w wieku 9-12 lat. W kameralnej grupie poprowadzą je Aleksandra Buczarska oraz Monika Mościcka-Starosta. Tym razem koszt uczestnictwa wynosi 100 zł, pozostałą część dofinansuje duszpasterstwo rodzin.

Formularz zapisów dostępny jest na stronie: mamacorce.iner.pl w zakładce "Kursy".

Warsztat "Mama córce, kobieta kobietce" ma na celu wsparcie mam dorastających dziewczynek, aby miały śmiałość w podjęciu rozmowy ze swoimi córkami wchodzącymi w okres dojrzewania. Podczas zajęć zostaną podjęte takie tematy jak: różnice między płciami, zmiany w okresie pokwitania, budowa anatomiczna układu rozrodczego kobiety oraz męskich narządów płciowych, higiena i zdrowy styl życia, a także rozwój dziecka w łonie mamy.

- Warsztaty, które prowadzimy w ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Instytut Naturalnego Planowania Rodziny INER, dają mamom konkretne narzędzia: wiedzę na temat fizjologii i podstaw komunikacji, gotowe scenariusze pogaduszek i konkretne ćwiczenia, z których mogą skorzystać. Po naszych pięciogodzinnych warsztatach będą wiedziały, od czego zacząć rozmowy z córeczką, jakie tematy poruszyć - zapewnia Aleksandra Buczarska.

Uczestniczki otrzymają trzy atrakcyjnie wydane książeczki. Będą to scenariusze pogaduszek, "Ilustrownik” oraz "Sekretnik" dla córki.

Projekt powstał po konsultacji ze specjalistami z dziedziny psychologii, endokrynologii i ginekologii. A metodyka pracy i zaproponowane materiały edukacyjne pomogą mamie zachwycić córkę pięknem jej własnej kobiecości, płodności i początkiem ludzkiego życia.

Więcej o warsztatach napisaliśmy w artykule "Pogaduszki od serca", który ukazał się na łamach "Gościa Opolskiego" w listopadzie 2022 roku - TUTAJ.

Mama córce, kobieta kobietce   materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy