Nowy numer 48/2023 Archiwum

Świętowanie Światowego Dnia Młodzieży

W piątek wystartują zapisy na Ławkę ŚDM.

W diecezji opolskiej obchody Światowego Dnia Młodzieży, który przypada w niedzielę Chrystusa Króla, zaplanowane są w sobotę 25 listopada. Spotkanie pn. Ławka ŚDM, które jest centralnym i najważniejszym spotkaniem młodzieży w roku formacyjnym, odbędzie się w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu.

Recepcja zwana "Powitalnią" będzie czynna od 14.30. W planie Msza św. z uwielbieniem, konferencja, spotkanie uczestników w kawiarni oraz koncert Arkadio. Zakończenie ok. 22.00.

- Możecie spodziewać się dobrej i inspirującej treści, modlitwy - takiej, w której łatwiej jest się wam odnaleźć, kawiarni zaopatrzonej w kakao i naleśniki, a także kolacji - zapowiada ekipa z duszpasterstwa Ławka.

- Zapraszamy wspólnoty i grupy młodzieżowe działające w parafiach i dekanatach. Zapraszamy ministrantów, marianki, oazowiczów i harcerzy. Jeżeli w parafii nie spotyka się regularnie grupa młodzieżowa, to nic nie szkodzi, bo możecie przyjechać w dowolnych ekipach - podkreślają organizatorzy.

Ławka ŚDM przewidziana jest dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i studentów. Koszt uczestnictwa to 30 zł, a zapisy będą prowadzone od piątku 3 listopada na stronie duszpasterstwa: lawka.org.

Tegoroczną Ławkę ŚDM poprzedzi Ławka Intro, która odbędzie się w piątek 17 listopada w niektórych parafiach i dekanatach jako przygotowanie do udziału w diecezjalnym spotkaniu.

Tak na Ławce ŚDM było w ubiegłym roku:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy