Pierwsze dekrety neoprezbiterów

Po zakończeniu uroczystości święceń kapłańskich biskup opolski Andrzej Czaja wręczył trzem neoprezbiterom ich pierwsze dekrety wikariuszowskie.

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 18 maja, święceń prezbiteratu trzem diakonom udzielił biskup Célestin-Marie Gaoua [czytaj: Selestę-Mari Gała] z diecezji Sokodé w Togo.

Po zakończeniu uroczystej Mszy św., która sprawowana była w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu, każdemu z nowo wyświęconych opolski ordynariusz Andrzej Czaja wręczył pierwszy dekret wikariuszowski.

Neoprezbiterzy zostali posłani do:

ks. Tomasz Piotr Łabys z parafii św. Andrzeja w Kamienniku został posłany do parafii Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu,

ks. Romuald Mawakina Tchilabalo Mozou [czytaj: Małakina Czilabalo Mozu] z parafii św. Franciszka Ksawerego w Sotouboua [czytaj: Sotubua] w Togo, został posłany do parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu,

ks. Rafał Krzysztof Woszek z parafii Nawiedzenia NMP w Polskiej Nowej Wsi został posłany do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu.

Nowi księża wikarzy posługę w parafiach rozpoczną 21 sierpnia 2024 roku.

Zobacz też:

Sylwetki neoprezbiterów

Galeria zdjęć: Swiecenia-kaplanskie-w-Opolu

Relacja ze święceń prezbiteratu: Calemu-swiatu-gloscie-Ewangelie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..