Gość Sandomierski 38/2019 Archiwum
 • Stefan1
  19.08.2017 13:21
  No to się dzisiaj rozczarowałem księdza felietonem. Nie jego treścią lecz cytatami ks. Jędraszewskiego. Dlaczego? Bo widocznie ksiądz nie raczył zasięgnąć języka wśród wiernych krakowskich i takich jak ja, związanych z kościołem krakowskim poprzez lata swych studiów w tym mieście - do dziś odwiedzających " naszą Św. Annę zawsze w czerwcu - a którzy mają nie najlepszą opinię o ks. Jędraszewskim. I to głośno wypowiedzieliśmy w czerwcu. Cóż, każdy może mieć swą opinię tym bardziej gdy daleko od Krakowa lecz zasięgnąć "języka" można nawet poprzez internet.
  doceń 22
  • Gość
   19.08.2017 18:03
   A wierni krakowscy, to inni wierni niż Kościoła powszechnego? Tego o którym św Paweł pisał, że nie jest ani pawlowy, ani piotrowy lecz chrystusowy😉 I teraz dostał na pasterza bp Jędraszewskiego, dla niektórych - ku pełnej radości, dla innych - ku nauce posłuszeństwa. To fundament Kościoła, czy nam się podoba, czy nie. Królestwo pychy to niestety ta druga strona-ciemna. Na którą nikt zdrowy na umyśle nie chciałby trafić, także dlatego, że poza poczuciem estetyki obraża również intelekt. Zatem, trafiania zawsze pod właściwy adres, Chrystusowy, bez względu na biskupa, księdza czy bliźniego w ławce, ze względu na Niego i własną szczęśliwą wieczność 😊
   • Stefan1
    20.08.2017 11:18
    " Królestwo pychy to niestety ta druga strona-ciemna......." - napisał Gość. I pełna zgoda. A zatem czyż często przez usta ks. Jędraszewskiego nie przemawia ta pycha ? W każdym razie ja często "ją widzę" w jego wypowiedziach. Być może to moja interpretacja tych wypowiedzi jednak zaznaczam że mam takie samo prawo do tego jak w/w ksiądz czy politycy tzw. "dobrej zmiany". O tym należy dyskutować, porównywać obecnych hierarchów z byłymi którzy to byli WZOREM do naśladowania w zrozumieniu BOGA, bliźniego i współżycia społecznego. Proszę wykazać choć jeden przykład z ks. Jędraszewskiego zahaczający o te zagadnienia bez powiązania politycznego - bo ja nie widzę. Powiązania politycznego jednej opcji którą wybrało 18% społeczeństwa - raczej tego wierzącego - lecz nie większość do której mam zaszczyt należeć.
    doceń 13
    0
 • Gość
  19.08.2017 13:41
  Takie opluwanie biskupa Jędraszewskiego bez żadnych konkretów (bo nam się nie podoba - komu - nam) jest obrzydliwe.
  doceń 16
 • Prawda wyzwala
  19.08.2017 17:25
  Filozof z USA, Tom B., powiedział kilka lat temu w Warszawie na UKSW: "Lubię przyjeżdżać do Polski, bo wy wierzycie jeszcze w prawdę, która łączy wszystkich ludzi. Bez niej filozofia staje się rodzajem hobby". Do tej pory panowała polityka ośmieszania Polski i Polaków, a zwłaszcza tzw. ludowej pobożności Polaków. Jeśli wiara jest prosta, ale wiąże ludzi z Bogiem, to jest to powód do chluby. Jestem wdzięczny Abpowi Jędraszewskiemu, że jestem pasterzem przejrzystym. Ci, którzy nauczyli się żyć w mętnej wodzie, moze dzięki Niemu się uratują i nawrócą. Życie w zakłamaniu doprowadziło Kościół w Niemczech do ruiny.
 • deirdre
  19.08.2017 20:54
  Mamy z mężem takie hobby, że jeździmy dalekie trasy na rowerach szosowych nawiedzając wszystkie mijane po drodze kościoły. Wygląda to tak, że jedno z nas wchodzi na krótką chwile adoracji Pana, a drugie pilnuje rowerów. Po chwili jest zamiana ról. Niekomfortowo, ale gdybyśmy spuścili z oka rowery na minutę,toby je nam ukradziono. Ktoby ukradł? Oczywiście jeden z 5% ateistów, bo przecież nie katolik. Ciekawe, że tego problemu nie mamy nigdy w ateistycznej Norwegii czy Szwecji. Dlatego nie pytam arcybiskupa Jędraszewskiego, co Polska może dać Europie. Pytam, kiedy ostatnio arcybiskup Jędraszewski jeździł na rowerze.
  doceń 13
  • Gość
   20.08.2017 21:42
   "Ciekawe, że tego problemu nie mamy nigdy w ateistycznej Norwegii czy Szwecji"
   Zapraszam w takim razie do Holandii, gdzie ten problem bedzie. Pomyslcie zawczasu, czym bedziecie wracac, bo obawiam sie, ze nie na swoich rowerach ;-)
   doceń 0
  • Logika
   20.08.2017 22:16
   Do Deirdre: Strasznie prymitywne myślenie typu: Jesli wiara nie zmieniła całkowicie kultury, to nie ma już nic wartościowego w tej wierze... Przydałyby się studia z logiki...
   • deirdre
    21.08.2017 09:22
    Zarzucasz prymitywne myślenie świętemu Jakubowi: "Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić? (...) Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę na podstawie moich uczynków. Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz – lecz także i złe duchy wierzą i drżą.(...)Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków."
    doceń 4
    0
 • PanGoladkin
  20.08.2017 11:16
  Jestem dumny, że jestem Polakiem. Co do opinii ludzi zachodu, zawsze przytaczam sobie zdanie Jezusa: "Czy z kogoś, kto nie kocha Boga, może być coś dobrego?" Tak, może, ale rzadko i tylko we fragmencie, dlatego zdaniem tych, ktorzy nie kochają Jezusa nie należy się przejmować.
  • Gość
   21.08.2017 09:09
   @Pan Goladkin: "Zawsze przytaczam sobie zdanie Jezusa: "Czy z kogoś, kto nie kocha Boga, może być coś dobrego?" - Oświeć mnie człowieku, z której Ewangelii to zdanie? Pytanie kieruję także do 4 osób, które zaplusowały tę wypowiedź.
   doceń 14
  • Gość
   30.08.2017 21:32
   Takiego zdania nie ma w NT...
   doceń 8
 • PanGoladkin
  20.08.2017 11:18
  Ups... To oczywiście zdanie Bartłomieja, apostoła Pana.
 • Goam haarec
  20.08.2017 12:46
  "Pielgrzymkowy odpust w czeskim sanktuarium na pograniczu." To oczywiście chodzi o sanktuarium Maria Hilf (Panna Maria Pomocna) w Zlatych Horach ?
  doceń 0
 • Gość
  20.08.2017 17:51
  "26-letni kierowca volkswagena jechał z centrum Białegostoku.Według wstępnych ustaleń, wjechał w pieszych idących po chodniku. Na miejscu zginęła 23-letnia kobieta i 38-letni mężczyzna. Po wypadku kierowca nie zatrzymał się. Kilkaset metrów dalej ujęli go taksówkarze, którzy widzieli zdarzenie i przekazali mężczyznę policji"- i tak codziennie, co tydzień. Terroryzm po polsku.
  • Gość
   20.08.2017 21:47
   i po co kolektywna odpowiedzialność? cały naród ma przepraszać za jakiegoś pijaka za kierownicą? żal
   doceń 12
   • Marek
    21.08.2017 12:32
    I po co ta kolektywna odpowiedzialność? Wszyscy muzułmanie mają odpowiadać za jakiegoś terrorystę za kierownicą? Żal.
    doceń 3
    0
  • Gość
   21.08.2017 14:44
   Nie odróżniasz durnia który się nachlał i wsiadł w samochod zabijając w skutek niewinnych od terrorysty ktory wsiada w samochód aby w imie swej "religii" świadomie przyjechać jak największą liczbę osób. Ogarni się...
   doceń 12
   • Marek
    21.08.2017 18:30
    Czym się różnią? Efekt końcowy ten sam. Ogarnij się, a cóż to znaczy?
    doceń 2
    0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL