Nowy numer 44/2020 Archiwum

Głodujący chcą zradykalizować protest

Jakie działania podejmą protestujący w Dobrzeniu Wielkim? Ogłoszą to w czwartek wieczorem.

W Dobrzeniu Wielkim 14 osób prowadzi protest głodowy, żądając wstrzymania bądź odłożenia w czasie decyzji o powiększeniu Opola. Rozporządzenie ma wejść w życie 1 stycznia 2017 roku.

– Dzisiaj wezwijcie wszystkich tutaj, do GOK. Pomóżcie nam! Od dzisiaj podejmiemy bardziej radykalne środki. Jeżeli chcemy wygrać, to przyjdźcie tutaj do nas wieczorem, porozmawiamy – w imieniu protestujących Janusz Piontkowski zaapelował do mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki. Spotkanie w sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury odbędzie się w czwartkowy wieczór (29 grudnia). Rozpocznie się o 19.00.

Wśród protestujących decyzja o podjęciu bardziej radykalnych działań zapadła po dzisiejszym posiedzeniu rządu, na którym nie zmieniono ani nie wstrzymano rozporządzenia z 19 lipca br.

Emocje wśród protestujących były tak silne, że jedną z osób pogotowie musiało zabrać do szpitala. Inny z głodujących złożył oświadczenie: – Na najbliższej sesji Sejmiku Województwa Opolskiego zrzekam się odznaczenia „Za zasługi dla województwa opolskiego”, które otrzymałem za walkę o Opolszczyznę, kiedy była zagrożona. Oddałem tam pół swojego zdrowia – powiedział Gerard Kasprzak. – Ten medal był dla mnie bardzo ważny, bo Opolszczyzna dla mnie była wszystkim. Tak, jak gmina Dobrzeń Wielki – mówił 29 grudnia, po transmisji konferencji prasowej premier Beaty Szydło, z której protestujący usłyszeli, że decyzja o powiększeniu Opola zapadła.

Inna grupa przeciwników powiększenia Opola zgłosiła zgromadzenie na pl. Wolności w sylwestrową noc od 20.00 o 1.00.

Czytaj więcej:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama