Nowy numer 5/2023 Archiwum

W Kościele opolskim dobiega końca jubileuszowe świętowanie

W najbliższą niedzielę zakończone zostaną obchody złotego jubileuszu diecezji opolskiej.

Zakończenie obchodów, które trwają od Wielkiego Czwartku i przebiegają pod hasłem "Bliżej Boga- Człowieka", zaplanowano w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w niedzielę 20 listopada w czasie Mszy św. sprawowanej o 14.30 w kościele seminaryjno-akademickim św. Jadwigi Śląskiej w Opolu.

Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza do udziału w tej liturgii zwłaszcza nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w dniu ich święta patronalnego, młodzież z diecezjalnego duszpasterstwa młodych Ławka, osoby życia konsekrowanego i diecezjalne wspólnoty: Bractwo Świętego Józefa, Maryjną Wspólnotę Opiekunek Dzięcięctwa Bożego i członków dzieła "Oremus", a także księży dziekanów i dekanalnych ojców duchownych.

W czasie zakończenia jubileuszowych obchodów biskup opolski wręczy  dyplomy uznania zasłużonym wieloletnim pracownikom instytucji diecezjalnych.

W tym dniu w kościele seminaryjnym będzie odbywał się doroczny dzień skupienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., który rozpocznie się o 13.00. W planie najpierw wykład formacyjny, modlitwa różańcowa i okazja do sakramentu pokuty. Następnie o 14.30 uroczysta Msza św. na zakończenie Złotego Jubileuszu Diecezji Opolskiej, a po niej poczęstunek.

Dla szafarzy, których upoważnienie kończy się z dniem 31 grudnia br., udział w dniu skupienia jest warunkiem przedłużenia możliwości dalszego sprawowania tej posługi w parafii bądź zgromadzeniu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy