Nowy numer 43/2020 Archiwum

Biskup opolski zachęca do pielgrzymowania

Pielgrzymka w Roku Wiary będzie stanowić szczególną okazję do przeżycia rekolekcji w drodze oraz pogłębienia doświadczenia Kościoła – podkreśla bp Andrzej Czaja.

W specjalnym komunikacie, który w kościołach diecezji opolskiej zostanie odczytany w niedzielę, 4 sierpnia, biskup opolski zaprasza do pięknego i gorliwego przeżywania 37. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę.

– Słowo pasterskiej zachęty kieruję zarówno do tych, którzy od lat znają smak pielgrzymiej drogi w upale czy w deszczu, jak i tych, którzy – kierowani duchową potrzebą lub ważną intencją – myślą o podjęciu w tym roku trudu pielgrzymowania po raz pierwszy. Gorąco Was do tego zachęcam. Dziękując za okazywane dotąd dobro, kieruję serdeczną prośbę o wielkoduszność i wsparcie do tych, którzy pielgrzymom użyczają miejsca na nocleg czy odpoczynek i pokrzepiają ich na dalszą drogę – napisał bp Andrzej Czaja, który w dalszej części komunikatu zwraca się również do osób, które mimo szczerych chęci nie mogą pójść na pielgrzymkę: – Zapraszam do pielgrzymowania duchowego. Niech wyraża się ono modlitewną łącznością z pielgrzymami w dniach ich wędrówki poprzez – o ile to możliwe – obecność na Mszy św. i odmówiony Różaniec oraz przez podejmowanie dobrowolnych umartwień w łączności z trudem pielgrzymim.

Pielgrzymka wyruszy ku Jasnej Górze z Opola 19 sierpnia, a odpowiednio wcześniej lub później z innych rejonów diecezji opolskiej.

– Oczekuję na radosne spotkanie w sobotę, 24 sierpnia, z licznie przybyłymi na Jasną Górę pielgrzymami z diecezji opolskiej. Podczas Mszy św. koncelebrowanej o godz. 11.00 na szczycie jasnogórskim wspólnie zakończymy pielgrzymkę i będziemy prosić o błogosławione jej owoce w życiu naszych rodzin i całego Kościoła – napisał biskup opolski, kończą swoje słowo błogosławieństwem i zapewnieniem "Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku!".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...