Nowy numer 26/2022 Archiwum

Słowo przewodnika pielgrzymki

- Wszystkim życzę, aby nie zabrakło ducha wiary, gorliwości i wytrwałości na pielgrzymim szlaki, mimo problemów i niedogodności, które wpisane są przecież w ducha pielgrzymowania - podkreśla ks. Marcin Ogiolda, zapraszając na 38. opolską pielgrzymkę na Jasną Górę.

W tym roku Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę pójdzie w przedostatnim tygodniu sierpnia. Tradycyjnie pielgrzymi będą szli w pięciu strumieniach: kluczborskim, głubczyckim nyskim, opolskim i raciborskim. Pierwsi, już w niedzielę 17 sierpnia, na szlak wyruszą pielgrzymi z okolic Nysy, ale też Prudnika, Paczkowa i Niemodlina. W poniedziałek dołączą strumienie głubczycki, opolski i raciborski, a we wtorek – kluczborski.

Ks. Marcin Ogiolda, przewodnik opolskiej pielgrzymki, skierował do pielgrzymów specjalne słowo:

"Na dwóch podstawowych filarach opiera się program duszpasterski naszej tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę: jednym jest nauka ojca świętego Franciszka w jego adhortacji apostolskiej "Evangelii gaudium", a drugim jest trwający w naszej Metropolii Górnośląskiej Rok Rodziny.

Wynikające z obu tych wielkich tematów zagadnienia będą treścią głoszonych w grupach konferencji. Zapraszam do uważnego słuchania i do rzetelnej dyskusji w drodze, by jak najlepiej przyjąć przekazywane treści.

Te dwa filary zapraszają też do osobistej i wspólnotowej modlitwy na pielgrzymim szlaku w intencjach, które wynikną z omawianych zagadnień.

Jeszcze jednego tematu nie może zabraknąć w tegorocznej pielgrzymce - wdzięczności za kanonizację św. Jana Pawła II. O tym dziękczynieniu będziemy chcieli szczególnie pamiętać we wtorek na Górze św. Anny. Osoba wielkiego Polaka niech nam przypomina, ze z całą Ojczyzną przygotowujemy się do Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Tę religijno-patriotyczną intencję też wszystkim polecam.

Ponadto bardzo trzeba prosić o pokój dla świata oraz za wszystkie narody uciśnione i prześladowane. Co wobec nich znaczą nasze odciski i inne bolączki?

Wszystkim życzę serdecznie, aby nie zabrakło ducha wiary. gorliwości i wytrwałości na pielgrzymim szlaku, mimo problemów i niedogodności, które wpisane są przecież w ducha pielgrzymowania. Otaczajmy szczególną opieką i życzliwością tych, którzy na Jasną Górę wyruszają po raz pierwszy. Pamiętajmy o wdzięczności wobec goszczących nas gospodarzy, a serdeczną modlitwę jedni za drugich dołączmy do wszystkich naszych pielgrzymkowych intencji".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...